Svētdiena, 21. aprīlis Marģers, Anastasija

Revanšs “Latgalei”

04.10.2006 22:19

0

Trešdien Daugavpilī “Liepājas metalurga” hokejisti otro reizi sezonā sacentās ar vietējo vienību “Latgali”, kurai savā laukumā pēcspēles metienu sērijā piekāpās ar 1:2. Izbraukumā metalurgiem izdevās revanšs, un mūsējie izcīnīja uzvaru ar 3:1 (2:0, 0:1, 1:0).

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Konstantīns Golohvastovs, Donats Kumeļausks, Raitis Pujāts (uzbrucēji), Eduards Ivanovs, Edmunds Kniksts (aizsargi); Aleksandrs Jermakovs, Valērijs Kuļibaba, Valērijs Fiļimonovs, Sergejs Ļouškins, Mihails Bogdanovs; Oļegs Koreškovs, Valentīns Feoktistovs, Darjus Lelens, Georgijs Čirkovs, Pavlo Borisenko.

Sezonas sākumā daugavpiliešu sastāvā bija pieteikti divi Latvijas hokeja veterāni – Leonīds Tambijevs un Aigars Cipruss. Tomēr nu abi ir devušies peļņā uz Itāliju, un “Latgales” spēks ir gājis mazumā, par ko liecina pirms dažām dienām piedzīvotā sagrāve mačā pret “Rīga 2000” vienību – 0:5.

Savukārt Ervīns Muštukovs, par kura došanos uz ASV jau rakstījām, tagad cīnās par vietu sastāvā kluba “Ice Bears” treniņnometnē. Šī komanda spēlē vienā no Ziemeļamerikas hokeja līgām – SPHL (Dienvidu Profesionālā hokeja līga).

Vakardienas mačā Vladimirs Golubovičs nolēma uzticēties pieredzējušiem vīriem, jaunos atstājot malā, un izmantoja tikai trīs maiņas. Iespējams, tieši šāda taktika mūsējiem ļāva izvairīties no nokļūšanas zaudētāju lomā jau spēles sākumā, kā tas šosezon ir gadījies arī pret vājākiem pretiniekiem. Tieši otrādi – beidzot atmodās šosezon rezultativitātes ziņā klusējošais Lelens. Pirmajā trešdaļā lietuviešu leģionārs guva divus vārtus, tomēr drošāku pārsvaru mūsējiem iegūt neizdevās, savukārt mājinieki otrā perioda ievadā, izmantojot Fiļimonova noraidījumu, samazināja rezultāta starpību. Metalurgiem gan radās laba iespēja atjaunot divu vārtu starpību, bet spēlējot piecatā pret trim laukuma saimniekiem, slidenais rezultāts 1:2 saglabājās līdz pat trešā perioda beigām, kad pēc Bogdanova piespēles mača galarezultātu – 3:1 panāca Kuļibaba.

Citā vakardienas mačā divu galvaspilsētas klubu duelī “Rīga 2000” ar 9:3 sagrāva “Rīga 20”, kas ļāva “Liepājas metalurgam” pakāpties uz turnīra tabulas otro pozīciju.

Nākamo maču mūsējie sestdien aizvadīs izbraukumā pret “Rīga 20” vienību.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Izdevās parādīt labu spēli, visa mača laikā kontrolējām cīņas gaitu, un tikai mūsu kļūdas mājiniekiem ļāva samazināt rezultāta starpību. Bez diviem pieredzējušiem uzbrucējiem daugavpilieši uzbrukumā vairs neizskatījās tik pārliecinoši, kā mūsu pirmajā mačā. Šoreiz Pavlo Borisenko spēlēja aizsardzībā, jo viņš ir universāls hokejists, bet jau tuvākajā laikā ierindā vajadzētu atgriezties (nominālajam aizsargam – A.S.) Ruslanam Borisenko.