Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Sērijā neizšķirts, fināls atgriežas Liepājā

23.03.2009 22:55

Komandas “ASK/Ogre” hokejisti pirmdien prasmīgi uzspieda Liepājas metalurgiem sev izdevīgo spēles stilu un uzvarēja arī otrajā Ogrē notikušajā Latvijas hokeja čempionāta finālspēlē. Līdz ar to sērijā rezultāts kļuvis neizšķirts 2:2, fināla piektā spēle trešdienas vakarā notiks Liepājā.

Taktiskajā ziņā sērijas ceturtajai spēlei bija nepārvērtējama nozīme – ja uzvarētu liepājnieki, tad bebriem atspēlēties būtu jau ļoti grūti, savukārt ogrēniešu panākums liktu cīņai finālā sākties no jauna.

Bebri to lieliski apzinājās un spēli sāka aktīvi, tiesa, armijnieku sākuma ofensīva piespieda arī metalurgus darboties ļoti apņēmīgi. Tik ļoti, ka kopumā tomēr spēles ievads pagāja liepājnieku zīmē. Jau pirmās minūtes apliecināja, ka Brahmanis zina, kā pārspēt teicami spēlējošo mājinieku vārtsargu Stiģi, bet ar teorētiskām zināšanām vien pirmajā trešdaļā bija par maz.

Pārējām maiņām trūka elementāras sapratnes, pat pirmajam virknējumam, kas plecu pie pleca spēlējuši kopā ne vienu vien sezonu. Vēl liepājniekiem jau atkal trūka plašuma, lai ar ātru spēli liktu mājiniekiem kļūdīties. Kopumā cīņa ritēja ogrēniešiem labvēlīgā gultnē – ar daudziem pārmetieniem, noraidījumiem, kā arī divcīņām un daudzcīņām gar apmalēm.

Spēle nevienādos sastāvos ir atsevišķs stāsts – mūsējie gan sekmīgi aizstāvējās arī trijatā pret pieciem laukuma saimniekiem, bet pārāk jau nu daudzi noraidījumi bija nepamatoti, un tādējādi bebriem tika nepiedodami daudzas iespējas uzturēt sev izdevīgo lēno spēles tempu. Turklāt mājinieki paļāvās uz veiksmi pretuzbrukumos, un pēc armijnieku trešā virknējuma saspēles Kerčs juniors izvirzīja savējos vadībā.

Liepājnieki ilgi mocījās, tomēr galu galā atspēlējās – pa stabu trāpīja Gorškovs, partneru piespēles izdevīgās pozīcijās neprata izmantot Fiļimonovs un atkal jau Gorškovs, bet Brahmanis galu galā tomēr ieturēja adekvāti garu pauzi, beidzot cauršaujot Stiģi.

Protams, prieks par metalurgu vārtu guvumu bija liels, tomēr kopaina būtiski nemainījās – pie ogrēniešu vārtiem mūsējiem trūka mērķtiecīgas agresivitātes, un individuālie centieni, lai kompensētu kolektīvās spēles trūkumu, bija nesekmīgi.

Pēdējās trešdaļas ievads gan viesa cerību, ka beidzot viss būs kārtībā – mūsējie bija ieslēguši otro ātrumu, un neilgu laiku šķita, ka vārtu guvums vai pat guvumi nekur neizpaliks. liepājnieku nodomus lielā mērā izjauca Ļouškina noraidījums un sekojošie Ignatoviča iemestie vārti vairākumā. Trešdaļas turpinājumā atkal bija daudz cīņas, arī viens kautiņš, bet metalurgi tik vien spēja, kā spēles galotnē atkal nodemonstrēt, ka mūsējo potenciāls ir krietni lielāks nekā laukumā demonstrētā snieguma kvalitāte. Ar to šoreiz bija par maz. Augļus nedeva arī asā spēle, jo Latvijas čempionāta provokāciju lielmeistari ogrēnieši nav ar pliku roku ņemami. Bet mūsējiem brīžiem pat ļoti netīrā spēle ne tikai nedod praktisku labumu, bet arī nemaz nepiestāv.

Pēc bebru uzvaras kļuva skaidrs, ka čempionāts ieilgs vismaz līdz sešām spēlēm – piektais mačs trešdien pulksten 19.45 sāksies Liepājā, bet sestais notiks piektdienas vakarā Ogrē.

“ASK/Ogre” – “Liepājas metalurgs” 2:1 (1:0, 0:1, 1:0).
Ogre
, 23.marts.
Tiesneši: E.Odiņš, G.Zviedrītis, A.Ansons, J.Balodis.
Vārti: 15:50 Kerčs (Jass, Vodolažskis) – 1:0. 37:59 Brahmanis (Gubins, Mihailovs) – 1:1 (vair.). 43:42 Ignatovičs (Kerčs, Adamovičs) – 2:1 (vair.).

Soda minūtes: 41 (4+10+27) – 51 (6+12+33).
Vārtsargi: Stiģis – Žabotinskis.
Labākie spēlētāji: Stiģis – Žabotinskis.

Rezultāts sērijā: 2:2 (līdz četrām uzvarām)

Komentāri

Vladimirs Golubovičs (“Liepājas metalurgs”):
 – Kā jau gaidīju, bija sīva cīņa ar abu komandu spēlētāju lielu pašatdevi. Protams, pirmajās piecās minūtēs visu varējām izdarīt, bet neko neizdarījām. Labi nospēlēja Stiģis, bet mēs uzbrukuma noslēgumā darbojāmies vāji. Diemžēl trūkst līderu, kas var izšķirt šādu spēļu iznākumu.

Leonīds Beresņevs (“ASK/Ogre”):
– Spēles sākumā mums tiešām bija lielas problēmas, bet, spēlējot ar trim maiņām, spēki nav neierobežoti. Mums arī paveicās, bet bez veiksmes neiztikt. Turpinājumā spēle bija abpusēji asa līdz pat beigām, un metalurgiem vairs nebija ievērojama pārsvara. Vienīgi Mūs pievīla vairākuma realizācija.