Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Sērija pārtrūka Daugavpilī

21.02.2007 22:39

0

Trešdien “Liepājas metalurga” hokejisti izbraukumā ar rezultātu 1:5 (0:2, 1:0, 0:3) piedzīvoja zaudējumu mačā ar “Latgales” vienību.

Liepājas metalurgs: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Eduards Ivanovs, Sergejs Tjoluškins (aizsargi), Pavlo Borisenko, Jānis Pētersons, Valērijs Fiļimonovs (uzbrucēji); otrā maiņa – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, Oļegs Koreškovs, Konstantīns Mihailovs, Darjus Lelens; trešā maiņa – Georgijs Čirkovs, Svjatoslavs Ņikiforovs, Sergejs Daņilovs, Valērijs Kuļibaba, Viktors Lobačovs; ceturtā maiņa – Krišs Kupčus, Valentīns Feoktistovs, Raitis Pujāts, Konstantīns Golohvastovs, Donats Kumeļausks.

Iepriekšējās septiņās spēlēs pret Latgali “Liepājas metalurgs” bija piedzīvojis zaudējumu tikai abu vienību pašā pirmajā mačā (1:2 pēcspēles metienu sērijā), bet jāatceras, ka toreiz mūsējo pretinieku rindās bija vēl Aigars Cipruss un Leonīds Tambijevs. Pēc pārējām spēlēm ezeru zemes pārstāvjiem nācās nodurtām galvām pamest gan savu, gan liepājnieku laukumu. Par vieglām pastaigām metalurgu uzvaras pret latgaliešiem gan ir grūti nosaukt, jo uzvaras tika izcīnītas ar vienu vai, maksimums, divu vārtu pārsvaru.

Maz ticams, ka mājinieki bija nobijušies no metalurgu uzvarēto spēļu sērijas, jo viņiem bija risināmas pašiem savas problēmas – turnīra tabulā bija jācenšas apsteigt “Rīgu 20”, lai ceturtdaļfinālā pret Oļega Znaroka vienību tiktu pie sava laukuma priekšrocības. Šis uzdevums “Latgalei” bija izpildāms vienīgi ar tādu nosacījumu, ja viņi apspēlētu “Liepājas metalurgu”.

Savus nopietnos nodomus laukuma saimnieki apliecināja no mača paša sākuma, un jau ceturtās minūtes sākumā pēc lietuviešu leģionāra Baubas raidījuma mazākumā latgaļi atklāja rezultātu.

Arī otros vārtus mājinieki guva, spēlējot nevienādos sastāvos. Šoreiz jau skaitliskajā vairākumā precīzs raidījums padevās Glazkovam, un perioda vidū jau 2:0 “Latgales” labā. Lai sapurinātu savējos, “Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs nekavējoties pieprasīja minūtes pārtraukumu, kas mūsējiem palīdzēja nomierināties, taču samazināt rezultāta starpību gan neizdevās.

Otrās trešdaļas pirmajās minūtēs Koreškovs, sarūgtinot savus bijušos komandas biedrus, pēc Lelena un Mihailova piespēlēm samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 1:2, un šķita, ka pakaļdzīšanās ir sākusies, taču trīs precīzie laukuma saimnieku metieni noslāpēja mūsējo izredzes uz atspēlēšanos.

Lai arī, piedzīvojot zaudējumu, tika pārtraukta “Liepājas metalurga” vienpadsmit uzvarēto spēļu sērija, traģēdija nav notikusi. Lielākais, ko mūsēji var zaudēt, ir automātiska iekļūšana izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet vēl nav teikts, ka ceturtdaļfināla spēles pret “Energiju” metalurgiem nāks par sliktu.

Protams, ka regulārā čempionāta beigu tabulu ietekmēs arī mūsējo konkurentu rezultāti. Tā “Rīga 2000” vakar savā laukumā ar 4:5 piekāpās saviem gados jaunākajiem kluba biedriem no “Rīgas 20” nometnes, un būtiskas izmaiņas turnīra tabulā nenotika.

“Liepājas metalurgam” regulārajā čempionātā vēl ir jāspēlē divreiz – sestdien izbraukumā pret “Rīgu 20”, bet pēdējo cīņu mūsējie aizvadīs 28.februārī savā laukumā pret komandu “ASK/Ogre”. Pirms izslēgšanas spēlēm pauzes nebūs – pirmais mačs paredzēts jau 3.martā.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:

– Atklāti sakot, pašlaik esam nedaudz nosēdušies, bet, neskatoties uz to, pirmajās divās trešdaļās izskatījāmies nedaudz labāk, taču paši nepratām realizēt savas iespējas.

Turnīra tabula (spēles, uzvaras, uzvaras pagarinājumā, zaudējumi, zaudējumi pagarinājumā, vārtu attiecība, punkti)

1. “ASK/Ogre”    38     27     1       8       2       172:103     85
2. “Liepājas metalurgs”  38     22     3       10     3       149:104     75
3. “Rīga 2000”    38     21     4       11     2       161:114     73
4. “Rīga 20”        39     17     0       22     0       154:164     51
5. “Latgale”         39     13     2       21     3       126:129     46
6. “Energija”        38     4       1       32     1       101:249     15