Sešas ripas Irbes mūrī

19.09.2006 21:17

0

“Liepājas metalurga” hokejisti otrdien savā laukumā ar 6:0 (2:0, 3:0, 1:0) sagrāva “Rīga 20” vienību, izcīnot otro panākumu Latvijas hokeja čempionātā.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Aleksandrs Jermakovs, Konstantīns Golohvastovs, Pavlo Borisenko (uzbrucēji), Eduards Ivanovs, Māris Jass (aizsargi); otrā maiņa – Oļegs Koreškovs, Valērijs Kuļibaba, Valērijs Fiļimonovs, Sergejs Ļouškins, Edmunds Kniksts; trešā maiņa – Sergejs Daņilovs, Valentīns Feoktistovs, Raitis Pujāts, Kristaps Bužats, Georgijs Čirkovs; ceturtā maiņa – Povils Verenis, Tads Kumeļausks, Darjus Lelens.

Liepājnieku sastāvs pirms mača ar “Rīgu 20” piedzīvoja nelielas izmaiņas – mūsējo rindās debitēja divi leģionāri – Aleksandrs Jermakovs un Tads Kumeļausks, kā arī pirmo reizi šosezon laukumā devās Povils Verenis. Savukārt rīdzinieku sastāvs piesaistīja ar teju leģendāro Latvijas izlases vārtsargu Artūru Irbi, nedaudz mazāk – ar uzbrucēju Jāni Pētersonu, kurš “Liepājas metalurga” sastāvā spēlēja pagājušajā sezonā.

Savukārt Ervīna Muštukova neiekļaušana pieteikumā uz spēli skaidrojama ar to, ka, neskatoties uz spēkā esošo līgumu, vārtsargs esot pametis Liepāju, un devies nezināmā virzienā. Kluba pārstāvji izteica pieņēmumu, ka hokejists vārētu pārcelties uz ASV, jo citur viņš par šādu līguma ignorēšanu spēlēt nedrīkstētu.

Mača sākumā rīdzinieki centās apliecināt, ka zaudējumi ar 3:5 diviem no čempionāta favorītiem – “ASK/Ogrei” un “Rīgai 2000” nav viņu spēju griesti, un sāka ar aktīviem uzbrukumiem. Pirmo piecu minūšu laikā ripa pārsvarā uzturējās metalurgu vārtu tuvumā. Teicami tajos darbojās Žabotinskis, bet laukuma otrajā galā metalurgi ar pirmo piegājienu pārspēja Irbi – ar Kumeļauska metienu pieredzējušais vārtsargs gan tika galā, bet Verenis atsisto ripu pielaboja vārtu tālajā stūri.

Mūsējo pārsvaru ar raidījumu gandrīz no zilās līnijas zem pārliktņa dubultoja Feoktistovs, tomēr kopumā liepājnieki pirmās divdesmit minūtes laukumā darbojās diezgan miegaini, ko atzina arī mūsējo galvenais treneris Vladimirs Golubovičs, esot pat vēl kritiskāks un mača sākumu vērtēja kā izgāšanos.

Otrajā trešdaļā metalurgi jau pilnībā dominēja laukumā, cenšoties veidot kombinācijas uzbrukumā, bet galvenais – turpinot gūt vārtus. Ar sešu minūšu intervālu Irbi pārspēja divi aizsargi – Jass un Ļouškins, savukārt punktu vārtu guvumam otrajā periodā pielika Pavlo Borisenko.

Pēdējās divdesmit minūtēs viesiem izdevās spēles gaitu izlīdzināt, tomēr vārtu guvumā kādu no vairākām labām iespējām viņi nespēja pārvērst, savukārt mūsējie nepalika sausā arī pēdējā trešdaļā. Kuļibaba gluži kā futbolā izspēlēja sieniņu ar Fiļimonovu un no vārtu priekšas guva skaistākos vārtus spēlē.

Atšķirībā no “Liepājas metalurga” iepriekšējā mača, šoreiz tiesāšana bija krietni tolerantāka, un pirmajā trešdaļā komandas vispār nenopelnīja nevienu noraidījumu savukārt visā mačā to bija tikai deviņi (seši “Liepājas metalurgam”, trīs – “Rīgai 20”).

Trešdien pulksten 18 abas komandas Liepājā tiksies vēlreiz.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:

– Mača sākumā izgāzāmies, bet Verenis un Feoktistovs ar diviem teicami gūtiem vārtiem palīdzēja mainīt spēles gaitu. Pēc tam jau pilnībā kontrolējām notikumus laukumā. Šodien arī tiesnesis ļāva spēlēt, komandas lielāko spēles daļu pavadīja vienādos sastāvos.