Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Skolēni “Liepājas” pārbaudījumu neizturēja

29.08.2020 22:05

Hokeja klubs “Liepāja” pārbaudes turnīra “Amber puck” otrajā spēlē ar rezultātu 6:1 (1:1, 4:0, 1:0) sagrāva hokeja skolu “Rīga”. Svētdien lauvas turnīru noslēgs ar maču pret MHL vienību “Rīga”.

Pirmajā periodā “Liepāja” savu diezgan lielo pārsvaru materializēja tikai vienu vārtu guvumā. Minimālu vadību mūsējiem jau mača startā deva aizsargs Kristaps Nīmanis, kurš savas dzimtās pilsētas komandās ir spēlējis maz, bet iepriekšējās četras sezonas aizvadīja Ziemeļamerikā.

Lauvas bija pārāki gandrīz visās svarīgākajās spēles komponentēs – kustībā, divcīņās, pozicionālā spēlē. Mājinieki labi pārtvēra piespēles viduszonā un ielauzās sāncenšu aizsardzības teritorijā, sekmīgi atvērās brīvajās zonās un burtiski apsēda rīdzinieku vārtus.

Taču viesu kompaktums un mūsējo, iespējams, nedaudz pārāk lēnā saspēle ļāva “Rīgai” sekmīgi atvairīt “Liepājas” spiedienu, un mūsējiem nekādi neizdevās ripu nogādāt līdz vārtiem. Savukārt perioda izskaņā rīdzinieki pretuzbrukumā uzmeta vārtu virzienā, un Glūzda ar šo raidījumu netika galā.

Otrajā trešdaļā lauvas saviem gados jaunajiem sāncenšiem neatstāja faktiski nekādas izredzes noturēt labvēlīgu rezultātu. “Liepāja” uzreiz sāka ar pretinieku ieslēgšanu viņu aizsardzības zonā, un zem mūsējo spiediena galvaspilsētas skolēni salūza.

Mazurs-Mago no vārtu priekšas atjaunoja vadību, bet turpinājumā lauvas savu neizmantoto iespēju (nerealizēts bullītis, pārliktnis) dēļ kļuva sportiski vēl dusmīgāki. Tas palīdzēja komandas nominālajiem līderiem palielināt pārsvaru un nevis vienkārši uzvarēt, bet izdarīt to ar graujošu rezultātu.

Zabis ar vienu pieskārienu ripu no gaisa pāradresēja vārtu augšējā stūrī, Mickēvičs ievirzīja vārtos atlēkušo ripu, bet Kalnam atlika vien raidīt ripu tukšos vārtos. Pēc diviem periodiem skats uz tablo krasi atšķirīgs no pirmā pārtraukuma – 5:1. Pēdējā trešdaļā Mickēvičs vēl mazliet noapaļoja mājinieku pārliecinošo panākumu.