Trešdiena, 17. aprīlis Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Šoreiz bullīšos uzvar ogrēnieši

01.11.2006 22:32

0

“Liepājas metalurga” hokejistu trešdienas pretinieki bija Latvijasatklātā čempionāta līdervienība – “ASK/Ogre”. Divās iepriekšējāssavstarpējās spēlēs katra, spēlējot viesos izcīnīja pa uzvarai.Trešdienas mačā šī tradīcija tika pārtraukta – uzvaru ar 3:2 (0:0, 1:0,1:2, 0:0, 1:0) svinēja ogrēnieši.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Valērijs Fiļimonovs, Konstantīns Golohvastovs, Pavlo Borisenko (uzbrucēji), Mihails Bogdanovs, Georgijs Čirkovs (aizsargi); otrā maiņa – Oļegs Koreškovs, Valentīns Feoktistovs, Darjus Lelens, Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins; trešā maiņa – Raitis Pujāts, Aleksejs Propošins, Sergejs Daņilovs, Ruslans Borisenko, Krišs Kupčus; Povils Verenis, Tads Kumeļausks, Viktors Lobačovs.

Lai arī liepājnieki laukumā devās novājinātā sastāvā (savainojumu dēļ nevar spēlēt pieci potenciālie pamatsastāva spēlētāji), cīņai pret turnīra līderiem mūsējiem izdevās noskaņoties pietiekami labi, un mačs izvērsās ļoti līdzīgi . Tas atspoguļojās arī uz rezultāta tablo – pirmo divdesmit minūšu laikā nevienai no vienībām pretinieku vārtsargu pārspēt neizdevās.

Līdzvērtīga cīkstēšanās laukumā norisinājās arī otrajā trešdaļā, tiesa, atšķirībā no mača ievada, Šoreiz veiksme uzsmaidīja mājiniekiem – ar precīzu raidījumu atzīmējās laukuma saimnieku līderis Aigars Razgals.

Pēdējā periodā metalurgi neļāva ogrēniešiem palielināt pārsvaru, tieši otrādi – pārņēma iniciatīvu savās rokās. Mūsējo aktivitāte uzbrukumā vainagojās ar diviem gūtajiem vārtiem. Vispirms Pavlo Borisenko izlīdzināja rezultātu, bet pēc Bogdanova raidījuma liepājnieki jau atradās vadībā – 2:1.

Diemžēl uzvaru mūsējiem noturēt neizdevās, un šajā brīdī der atcerēties visas tās nedienas, kas jau sezonas sākumā ir saistītas ar hokeja tiesnešu un Latvijas hokeja federācijas konfliktu. Pie tiesāšanas tiek gados aizvien jaunāki soģi, un ne visi ir gatavi šādam pārbaudījumam. Mačā galotnē laukuma saimnieki ieguva divu vīru pārsvaru, ko aptuveni divas minūtes līdz spēles pamatlaika beigām pārvērta vārtu guvumā – precīzs atkal bija Razgals.

Ne atlikušajās pamatlaika minūtēs, ne arī pagarinājumā komandas vairs pie panākuma netika, tādējādi nodrošinoties vismaz ar vienu izcīnītu punktu, savukārt pēcspēles metienu sērija bija īsa – Razgals bija precīzs, Lelens – ne, un cīņa beidzās ar laukuma saimnieku uzvaru.

Sakarā ar Latvijas izlases līdzdalību turnīrā Vācijā “Samsung premjerlīgā” ir iestājies divu nedēļu pārtraukums, un nākamo spēli “Liepājas metalurgs” aizvadīs gandrīz pēc divām nedēļām – 15.novembrī, kad savā laukumā uzņems valsts čempionvienību “Rīga 2000”.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Spēle, kā jau to apliecina rezultāts, bija ļoti līdzīga. Mača gaitu lielā mērā ietekmēja daudzie noraidījumi. Neesmu apmierināts ar galvenā arbitra darbību. Šādas spēles nedrīkst uzticēt tiesāt tik jauniem soģiem. Mača beigās tikām atstāti trijatā, lai arī pārkāpuma nebija.

Turnīra tabula (spēles, uzvaras, uzvaras pagarinājumā, uzvaras pēcspēles metienos, zaudējumi pēcspēles metienos, zaudējumi pagarinājumā, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti)

1. “ASK/Ogre” 15 11 0 1 1 0 2 84:45 36
2. “Rīga 2000” 14 9 1 1 0 0 3 62:36 31
3. “Liepājas metalurgs” 18 7 0 2 2 1 6 70:53 27
4. “Rīga 20” 19 9 0 0 0 0 10 86:80 27
5. “Latgale” 15 6 0 1 1 0 7 52:52 21
6. “Energija” 15 0 0 0 1 0 14 44:132 1