Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Studenti turpina uzvarēt līderus – papildināts

19.10.2007 21:09

0

Šodien “Samsung” premjerlīgas vienīgā spēle tika aizvadīta Liepājā, un tajā laukuma saimnieki, kaut sākumā ieguva divu ripu pārsvaru, pēcspēles metienu sērijā piekāpās komandai “LSPA/Rīga”.  “LSPA/Rīga” līdz šodienai bija vienīgā komanda, ar kuru metalurgi šosezon bija aizvadījuši tikai vienu spēli. Tajā mūsējie izbraukumā izcīnīja uzvaru ar šosezon iecienītāko rezultātu – 6:2. Abas šodienas sāncenses savas iepriekšējās spēles aizadīja 13.oktobrī, kad metalurgi viesos ar 4:0 uzvarēja “Rīgu 2000”, bet studenti savā laukumā sagādāja nu jau kārtējo zaudējumu ogrēniešiem – 6:4.

Cīņas ievads laukuma saimniekiem nebija sevišķi veiksmīgs, jo, sparīgi sākuši, mūsējie drīz vien nokļuva mazākumā. Sekmīgi tikuši galā ar pienākumiem aizsardzībā metalurgi aizvien sparīgāk rāvās uz priekšu. Acīmredzot brīvā nedēļa treniņos tika pavadīta lietderīgi, jo mūsējie uzbrukumā demonstrēja visnotaļ kvalitatīvu saspēli, kas nepalika bez rezultāta. “Liepājas metalurga” ilgstoša ofensīva pirmo augli deva piektās minūtes vidū, kad Feldmanis panāca 1:0, bet pēc nepilnas pusminūtes Smirnovs mūsējo pārsvaru dubultoja – 2:0.

Lai arī runāt par mača galvenā arbitra Eduarda Odiņa neobjektivitāti būtu pārāk skaļi, šī noteikti nebija viena no soģa vislabāk notiesātajām spēlēm. Bija acīmredzams, ka atsevišķās epizodēs viņš nespēj izsekot spēles ritējumam pat elementārās situācijās. Visas spēles garumā netrūka neizprotamu noraidījumu un cīņa kļuva saraustīta, un šā mača scenārijs vairāk gāja pie sirds viesiem.

Pirmā perioda izskaņā rīdzinieki pusotras minūtes laikā izmantoja gan mūsējo noraidījumu, gan metalurgu paviršību pie zilās līnijas, un spēle sākās no jauna – 2:2.

Otrajā trešdaļa kopumā pagāja līdzīgā cīņā, kurā netrūka aizraujošu momentu, piemēram, metalurgu raidījumu pa vārtu stabu un neizmantotu skaitlisko vairākumu 5 pret 3, bet rīdzinieki pasaudzēja savu bijušo komandas biedru Stiģi un neizmantoja ātro pretuzbrukumu.

Tādējādi izšķirošie notikumi atkal tika atlikti uz pamatlaika pēdējām divdesmit minūtēm, tiesa, šoreiz arī ar to bija par maz. Sajutuši, ka Liepājā var aizķert vismaz punktu, studenti par pretinieku vārtu ieņemšanu domāja tikpat nopietni, kā par sava cietokšņa drošību. Trešdaļas ievadā, spēlējot vairākumā, viesi panāca 3:2, bet drīz vien vairākumu izmantoja arī metalurgi – pirmos vārtus jaunajā komandā guva Gubins – 3:3. Tomēr tā vietā, lai atgūtu vadību, mūsējiem vēlreiz nācās atspēlēties, jo trešdaļas vidū rezultātu kļuva 3:4. Arī šoreiz mūsējiem izdevās panākt neizšķirtu, un atkal rezultatīvi nostrādāja otrā maiņa ar Lelenu priekšgalā.

Pamatlaika izskaņu metalurgi pavadīja mazākumā, jo pārāk jau nu bargi tika sodīts Mamonovs, kurš saņēma lielo sodu (5+20 minūtes), bet piecu minūšu laikā pie Stiģi nomainījušā Žabotinska vārtiem bīstamu momentu tikpat kā nebija.

Toties to netrūka pagarinājumā, tiesa, pie viesu vārtiem. Lelens un Pliskausks gandrīz minūti terorizēja rīdzinieku aizsardzību, vairākkārt esot ļoti tuvu uzvarai, bet nekā. Uz nulles mūsējie palika arī atlikušajās četrās minūtēs, lai gan ripa to vien darīja, kā ceļoja pa pretinieku zonu.

Savukārt soda metienu sērijā precīzi un skaisti meta vienīgi Kuļibaba, Žabotinskis tika galā tikai ar vienu pretinieku raidījumu, un viesi varēja līksmot par diviem izcīnītajiem punktiem.

Arī nākošā abu komandu spēle notiks Liepājā, tās sākums sestdien pulksten 13.

“Liepājas metalurgs” – “LSPA/Rīga”  (2:2, 0:0, 2:2, 0:0, 0:1)

“Liepājas metalurgs”: vārtsargi – Stiģis, Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi – Ivanovs, Feldmanis, uzbrucēji – P.Borisenko, Ozols, Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Kniksts, Ļouškins, uzbrucēji – Smirnovs, Pliskausks, Lelens; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, Gubins, uzbrucēji – Kiriļenko, Kuļibaba, Mamonovs; ceturtā maiņa: aizsargi – Čirkovs, Gravšins, uzbrucēji – Mihailovs, Feoktistovs, Grāvītis.