Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Trīs punkti līdz izslēgšanas spēlēm

25.02.2009 07:00

Komandas “Liepājas metalurgs 2” uzbrucējs Egils Kalns Liepājā notikušajā spēlē pret Latvijas hokeja čempionāta līdervienību “Ozolnieki/Monarch” guva trīs vārtus, tomēr liepājnieku uzvarai ar to nepietika – mūsējie piekāpās ar 3:6 (1:0, 1:4, 1:2). Šajā spēlē uzvara vairāk bija vajadzīga metalurgiem, un mūsu jaunieši arī aktīvāk iesāka cīņu – pēc pirmā perioda laukuma saimnieki bija vadībā ar 1:0, un, lai arī otrajā trešdaļā viesu uzbrukums bija kļuvis produktīvāks, līdz pat perioda pēdējai minūtei uz tablo saglabājās līdzsvars – 2:2.

Tad sekoja laukuma saimnieku divas rupjas kļūdas un divi monarhu vārti, kas arī noteica uzvarētāju. Vēl gan metalurgi centās lauzt cīņas gaitu, taču mūsējo centieni bija nesekmīgi, un, kā sacīja metalurgu galvenais treneris Vladimirs Kupļinovs, viesi uzvarēja, pateicoties meistarībai un pacietībai. Liepājniekiem tik vien izdevās, kā 19 sekundes līdz spēles beigām panākt beigu rezultātu 3:6.

Aizvadītās nedēļas nogales spēles Latvijas čempionāta turnīra tabulā ir ieviesušas mazliet vairāk skaidrības. Vietas izslēgšanas spēlēs jau garantējušas komandas “Ozolnieki/Monarch” un “Concept”. Par atlikušajām divām ceļazīmēm cīnās Lietuvas vienība “Energija”, “Rīga/LSPA” un metalurgi. Leiši visas savas spēles jau ir aizvadījuši, un viņu liktenis atrodas konkurentu rokās, bet liepājniekiem vietu četriniekā garantēs atlikušajās divās spēlēs (25.februārī pret “Rīga/LSPA” un 28.februārī pret “Rīga 18”) izcīnīti trīs punkti, jo vienāda punktu skaita gadījumā mūsējiem pret enerģētiķiem būs labāka savstarpējo maču bilance.

Pat neskatoties uz to, ka abas spēles jāaizvada Rīgā, mūsējo izredzes tikt pie nepieciešamās punktu ražas ir visnotaļ labas. Komanda “Rīga/LSPA” trīs spēlēs ir pieveikta divas reizes, bet “Rīga 18” pārspēta visās trīs cīņās.

Trīsreiz viesu vārtsargu Edgaru Lūsiņu pārspēja metalurgs Egils Kalns, bet laukuma saimnieku uzvarai ar to šoreiz bija par maz.