Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

TV – Emociju netrūkst, kvalitātes vēl nav

16.03.2009 21:47

Pirmdien Latvijas hokeja čempionāta pusfināla piektajā spēlē Liepājā valdīja fināla cienīga atmosfēra, arī emocijas kūsāja līdz pat halles griestiem. Spēles kvalitāte gan joprojām kliboja, tomēr vakar tika paveikts galvenais – metalurgi izcīnīja uzvaru, kas ļaus jau ceturtdien sākt turnīra finālu.

Gandrīz pilnībā piepildītajā ledushallē metalurgi nevarēja atļauties zaudēt, un mūsējie sāka aktīvi. Tik aktīvi, ka viesi aiz saviem vārtiem jau 12.sekundē bija spiesti pārkāpt noteikumus. Turpmākās divas minūtes liepājnieku pirmā maiņa nepameta viesu zonu, tiesa, mūsējiem trūka kustīguma, arī metienu pa Kļimentjeva vārtiem bija visai maz, un tie lielākoties iesprūda daugavpiliešu aizsardzībā. Pēc mazākuma viesi neļāva metalurgiem turpināt vairākumā iesākto latgaliešu vārtu sturmēšanu, bet neliels pārsvars mūsējiem bija, un ciemiņiem vēlreiz nācās aizsargāties mazākumā. Šoreiz laukuma saimnieku darbības bija mērķtiecīgas, ripa pāris reižu par sprīža tiesu bija no iekļūšanas liepājnieku sāncenšu vārtos, bet nekā.

Savukārt “Latgale” ar spēli vairākumā izrīkojās prātīgāk. Viņiem pirmajiem radās iespēja spēlēt lielajā vairākumā, kas arī tika izmantots. Nepagāja ne piecas minūtes, kad arī metalurgi ieguva tiesības spēlēt piecatā pret trim pretiniekiem. Lai arī divu vīru pārsvars izmantots netika, vairākumu mūsējie tomēr pabeidza priekšlaicīgi – pēc Ozola piespēles no aizvārtes Feldmanis no petaka trieca ripu zem pārliktņa – neilgi pirms pārtraukuma neizšķirts 1:1.

Jau pirmais periods bija visnotaļ saspringts, tomēr pirmo 20 minūšu notikumi bija nieks, salīdzinot ar otro trešdaļu. Daudzie skatītāji noteikti nenožēloja ne iztērēto laiku, ne naudu un bija aculiecinieki gan tam, ka liepājnieki vēlreiz izvirzījās vadībā, gan tam, ka daugavpilieši atguva vienas ripas pārsvaru, gan tam, ka liepājnieki neilgi pirms otrā pārtraukuma izvirzījās vadībā ar 5:3.

Arī tam, ka “Latgales” hokejisti 15 sekundes pirms otrā pārtraukuma devās uz ģērbtuvēm. Iemesli varēja būt pat vairāki, bet pēcspēles preses konferencē viesu treneris Vadims Musatovs sacīja, ka lēmumu pamest spēli pieņēma latgaliešu galvenais treneris Aleksandrs Krisanovs, kurš uzskatīja, ka metalurgu piekto vārtu guvums nebija jāskaita. Šāds lēmums ticis argumentēts ar to, ka jau sērijas pirmajā spēlē Liepājā daugavpilieši kādā epizodē prasījuši video atkārtojuma noskatīšanos, uz ko viņiem atbildēts, ka tas reglamentā nav paredzēts. Tātad soģi šajā pusfināla sērijā papildu pārmetumiem par zemu kvalifikāciju, ir pelnījuši kritiku arī par nekonsekvenci. Tiesa, pirms komandas aizvešanas uz ģērbtuvēm A.Krisanovs ilgi centās pārliecināt galveno soģi Borisovu par to, ka pirms Ozola precīzā metiena liepājniekiem par sliktu bija jāfiksē zona. Šādas epizodes tik tiešām atkārtojumā pārbaudīt nav paredzēts, turklāt liela daļa mačā klātesošo žurnālistu un arī spēles inspektors Aldis Zaķis bija vienisprātis, ka tajā epizodē Ozols zonā ieslidoja atbilstoši noteikumiem.

Lai komanda “Latgale” atgrieztos laukumā un pabeigtu spēli, bija nepieciešama Daugavpils kluba vadītāja iejaukšanās – A.Zaķis piezvanīja viesu komandas izpilddirektoram Leonardam Tennim, kurš savukārt sazinājās ar sava kluba treneriem. Rezultātā pēc aptuveni piecām minūtēm viesi atgriezās laukumā un spēli pabeidza.

Pēdējā trešdaļā mājinieki darbojās pārlieku piesardzīgi, bet ne vienmēr arī prātīgi, jo pamanījās atkal nopelnīt divu vīru deficītu. Arī viesiem šajā epizodē trūka pacietības, gudrības, pieredzes un, iespējams, arī spēka, bet, spēlējot trijatā pret četriem daugavpiliešiem, Brahmanis aizmuka no pretspēlētājiem, izmantoja vienu no retajām Kļimentjeva kļūdām, ieslidinot ripu vārtos, panāca beigu rezultātu 6:3.

Uzvara padevās ne tik daudz pārliecinoša, cik emocionāla, un cerams, ka tieši šis arguments metalurgiem līdzēs finālu aizvadīt pārliecinošāk nekā piecas pusfināla spēles. Mūsējo sāncenši atkal būs komandas “ASK/Ogre” hokejisti, kas otrā pusfināla ceturtajā spēlē ar 4:2 pieveica vienību “Rīga 2000” un sērijā triumfēja ar 3:1. Pirmā finālspēle jau ceturtdien pulksten 19.45 Liepājā.

“Liepājas metalurgs” – “Latgale” 6:3 (1:1, 4:2, 1:0).
Liepāja
, 16.marts, 1500 skatītāji.
Tiesneši: A.Borisovs, J.Balodis, R.Borskis.
Vārti: 17:44 Fadejevs (Kumeļausks, Feoktistovs) – 0:1 (vair., +2). 19:19 Feldmanis (Ozols, Mamonovs) – 1:1 (vair.). 22:37 Ozols (Fiļimonovs, Gubins)  – 2:1. 30:55 Bauba (Koreškovs) – 2:2. 33:23 Bauba (Peks) – 2:3. 37:41 Feldmanis (Mamonovs, Ozols) – 3:3. 38:50 Brahmanis (Mihailovs, Lelens) – 4:3. 39:45 Mamonovs (Fiļimonovs) – 5:3. 56:16 Brahmanis (Gubins) – 6:3 (maz.).

Sodi: 34 (6+4+24) – 20 (8+4+8).
Vārtsargi: Žabotinskis – Kļimentjevs.
Labākie spēlētāji: Feldmanis – Kļimentjevs.

Komentāri:

Vadims Musatovs (“Latgale”):

– Domāju, ka mūsu zaudējumu ietekmēja sastāva problēmas – aizsargu mums maz, un viņi ir paguruši, turklāt komandā ir daudz jaunu puišu, kas priecē ar savu progresu. Daudz spēka paņēma arī iepriekšējās trīs cīņas, kad aizspēlējāmies līdz pēcspēles metieniem.

Vladimirs Golubovičs (“Liepājas metalurgs”):
– Paši redzat, kas notiek ar spēles disciplīnu – vārtsargs mums ir labs, bet ar uzbrukumu ir problēmas. Neesmu arī apmierināts ar komandas funkcionālo sagatavotību.