TV – Sagrāve Liepājā, trešdaļa sensācijas Piņķos

03.03.2009 20:28

Pirmajā Latvijas atklātā čempionāta ceturtdaļfināla spēlē SK “Liepājas metalurgs” hokejisti savā laukumā sagrāva Elektrēnu vienību “Energija”. Savukārt komanda “Liepājas metalurgs 2” izbraukumā zaudēja vienībai “Rīga 2000” – 3:7 (2:1, 0:6, 1:0).

“Liepājas metalurgs” – “Energija” 10:1 (1:0, 3:1, 6:0).
Liepāja
, 3.marts, 420 skatītāju.
Tiesneši: M.Bogdanovs, A.Gabaliņš, V.Lēvalds.
Vārti: 9:08 Ivanovs (Pafifovs, Pliskausks) – 1:0 (vair.). 29:09 Pliskausks (Tjoluškins) – 2:0 (vair.). 32:46 Gubins (Lelens, Pliskausks) – 3:0 (maz.). 33:51 Višņausks (Verenis) – 3:1. 34:57 Brahmanis (Gubins) – 4:1. 40:48 Ozols (Feldmanis, Fiļimonovs) – 5:1 (vair.). 45:13 Brahmanis (Grāvītis, Āboliņš) – 6:1 (vair.). 47:37 Skvorcovs (Daņilovs) – 7:1. 50:24 Pafifovs (Tjoluškins) – 8:1. 57:25 Brahmanis (Gubins, Pliskausks) – 9:1. 59:14 Puriņš (Skvorcovs) – 10:1.

Sodi: 8 (2+6+0) – 22 (8+8+6).
Vārtsargi: Žabotinskis – Daukšēvičs (no 31:02 Kuzmičs).
Labākie spēlētāji: Brahmanis – Višņausks.

Spēcīgākā Latvijas komanda, kas startēja Baltkrievijas čempionātā pret Latvijas atklātā čempionāta regulārās sezonas 4.vietas īpašnieci – tāds duelis notika Liepājā. Tikai lielākais pesimists varēja pieļaut, ka lielie metalurgi varētu ciest neveiksmi spēlē pret komandu, pret kuru Latvijas čempionātā meča dublieri paņēma 7 punktus no 12. Turklāt lietuviešiem ir nopietnas sastāva problēmas, kas ļāva spēlei pieteikt tikai deviņus uzbrucējus un piecus aizsargus, bet no diviem vārtsargiem viens ir tikai nesen atkopies pēc savainojuma un spēles vidū tika nomainīts.

Pret novājināto enerģētiķu sastāvu aptuvens spēles scenārijs varēja būt tāds, ka, ja metalurgi mača ievadā negūs ievērojamu pārsvaru, tad spēles izskaņā nospiedīs sāncenšus ar garāku komandas soliņu. Un būtībā tā arī notika – ilgu laiku saimniekiem izdevās kontrolēt spēli un gana daudz mest vārtu virzienā, tikai ripas kā apburtas lidoja garām un pāri vārtiem. Otrajā trešdaļā mūsējie pārsvaru nostiprināja, bet pēdējo 20 minūšu laikā pilnībā sagrāva viesu pretestību.

Sensācija brieda, bet nenobrieda Piņķos, kur komanda “Liepājas metalurgs 2” sacentās ar vienību “Rīga 2000” – pēc pirmā perioda liepājnieki bija vadībā ar 2:1, tomēr otrajā trešdaļā mājinieki guva sešus vārtus, izvirzoties vadībā ar 7:2. Pēdējo trešdaļu gan atkal uzvarēja metalurgi, bet rezultātā tas deva tikai zaudējumu ar 3:7. Vārtus mūsējo labā guva Egils Kalns, Dāvis Paipa un Artūrs Mickēvičs.

Citi ceturtdaļfināla rezultāti: “ASK/Ogre” – “Ozolnieki/Monarch” 6:0, “Latgale” – “Concept” 7:1.

Ceturtdien pulksten 18.30 “Liepājas metalurgs 2” Liepājā spēlēs pret rīdziniekiem, bet metalurgu meistarkomanda viesosies Elektrēnos.

Komentāri:

Dmitrijs Medvedevs (“Energija”):
 – Vai gaidīju šādu iznākumu? Protams. Uzskatu, ka “Liepājas metalurgs” ir galvenais Latvijas čempionāta favorīts, bet mums pilnu sastāvu liedz nokomplektēt nepieredzēti daudzie savainojumi.

Vladimirs Golubovičs (“Liepājas metalurgs”):
– Tikai izslēgšanas spēles parādīs vai esam spēcīgākā komanda Latvijā. Hokejistiem šai spēlei bija ļoti grūti noskaņoties, turklāt sevi liek manīt nogurums. Katrā ziņā mums trūka pilnīgas koncentrēšanās, bet spēles beigās jau sāncenši bija pārguruši.