Uz lāpstiņām arī čempioni

10.10.2007 21:54

0

Oktobra pirmā dekāde Liepājas hokeja cienītājiem bija īsts saldais ēdiens, jo piecu dienā laikā mūsu pilsētā viesojās abi pērnā gada “Samsung” premjerlīgas finālisti. Gluži tāpat kā pagājušās nedēļas nogalē ogrēnieši, arī komandas “Rīga 2000” hokejistiem pēc šodienas spēles nācās doties mājup ar zaudējuma rūgtumu, savukārt metalurgi izvirzījās čempionāta kopvērtējumā 1.vietā. Lai arī pirms spēles abi sāncenši atradās Latvijas čempionāta priekšgalā, nevarētu teikt, ka sezonas sākumā komandām nebūtu gadījies arī kāds tumšāks mākonis.

Liepājnieki pēc pārliecinošajām uzvarām pret bebriem gan varēja kaut uz brīdi pagozēties saulītē. Pašreizējiem valsts čempioniem pēdējās uzvaras rokās nedevās viegli, un, neskatoties uz pēdējo gadu tituliem, kā arī pirmo ailīti turnīra tabulā, drīzāk jau metalurgi bija uzskatāmi par gaidāmās cīņas favorītiem.

Iespējams, ka tieši tas jo vairāk dzina rīdziniekus uz priekšu un jau spēles otrajā minūtē pēc Ankipāna atkārtota metiena no mūsējo vārtu priekšas ļāva izvirzīties vadībā. Kādas komandas ātri gūtie vārti bieži vien ir garantija, ka spēle nebūs vienmuļa un komandas nesēdēs aizsardzībā. Tā notika arī šoreiz, kad visai atklātajā hokejā uzbrukums dominēja pār aizsardzību. Mūsējie par paviršībām savā zonā varēja samaksāt ar vēl kādiem vārtiem, bet vismaz reizes trīs, nokļūstot vienatnē pret Žabotinski, viesi saminstinājās un raidīja ripu jebkur, tikai ne vārtu četrstūrī.

Savukārt liepājniekiem uzbrukumā kārtējo reizi nostrādāja pirmās maiņas uzbrucēju sadarbība. Šoreiz elegantu partneru piespēli tikpat elegantā vārtu guvumā pārvērta Fiļimonovs.

Pirmā trešdaļa tā arī noslēdzās, bet pēc pārtraukuma nebija pagājusi vēl pat pusminūte, kad pēc Kiriļenko metiena metalurgi izvirzījās vadībā. Tuvāk trešdaļas vidum mūsējie vairāk nekā minūti spēlēja piecatā pret trim, bet divu vīru pārsvaru tā arī neprata izmantot. Tomēr bez vārtu guvuma šajā vairākumā liepājnieki nepalika – ar ieslīpu metienu tālajā stūrī divu ripu pārsvaru panāca Mamonovs.

Protams, ka par drošu šādu rezultāta starpību ir grūti nosaukt, tāpēc bija gaidāms, ka viesi metīsies atspēlēties. Bet neko tādu rīdzinieku izpildījumā, kas atbilstu apzīmējumam ofensīva, šodien nenācās vērot. Pat vēl vairāk – pēdējā perioda pirmās minūtes “Liepājas metalurgs” pretinieku zonā saimniekoja tā, it kā spēlētu vairākumā. Viesi to vien spēja, kā reizi pēc reizes izmest ripu no zonas, lai pēc kārtējā iemetiena atkal rautos aizsardzībā.

Šo kaķa rotaļu ar peli atkal pārtrauca mūsu spēlētāju pirmā maiņa. Pēc Fiļimonova metiena zem vārtu pārliktņa gaisā lidoja vārtsarga dzēriena pudele, bet publika gavilēja – jau 4:1. Savukārt Fiļimonovs tādējādi vienā spēlē bija guvis tik daudz vārtu, cik iepriekšējās desmit spēlēs kopā. Vēl vienā ātrajā uzbrukumā savus astotos vārtus sezonā guva Lelens, bet drīz vien viesi izmantoja mūsējo kļūdu, spēlējot četratā pret trim rīdziniekiem, un fiksēja spēles beigu rezultātu – 5:2.

Citā šodienas spēlē “ASK/Ogre” ar 6:2 uzvarēja komandu “LSPA/Rīga”.

Sestdien liepājnieki ar komandu “Rīga 2000” tiksies vēlreiz, šoreiz jau Piņķos.

“Liepājas metalurgs” – “Rīga 2000” 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi – Ivanovs, Feldmanis, uzbrucēji – P.Borisenko, Ozols, Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Kniksts, Ļouškins, uzbrucēji – Smirnovs, Pliskausks, Lelens; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, Jass, uzbrucēji – Kiriļenko, Kuļibaba, Mamonovs; ceturtā maiņa: aizsargi – Čirkovs, R.Borisenko, uzbrucēji – Mihailovs, Feoktistovs, Grāvītis.