Uzvara bez gandarījuma

18.12.2006 20:21

0

Latvijas U–20 hokeja izlase pēdējā pasaules čempionāta pirmās divīzijas spēlē ar 5:4 pieveica Dānijas vienaudžus, taču uzvarai A grupā un iekļūšanai augstākajā divīzijā ar to bija par maz. Lai nākamgad atkal spēlētu spēcīgāko desmit vienību sabiedrībā, Leonīda Beresņeva trenētajiem junioriem bija jāuzvar vismaz ar divu vārtu starpību, un mača sākumā šķita, ka tas tiks izpildīts ar uzviju, jo pēc pirmajām divdesmit nospēlētajām minūtēm uz tablo bija 2:0 mūsējo labā.

Taču tad sākās atrakcijai amerikāņu kalniņi līdzīgi notikumi. Līdz trešā perioda ievadam dāņi izvirzījās vadībā ar 4:2, bet tad savukārt iniciatīvu atkal pārķēra latvieši. Spēles beigās mūsējie atguva vadību, tomēr pietrūka vēl vienu gūtu vārtu. Turnīra nobeigumā trīs vienības ieguva vienādu punktu skaitu, bet labākas vārtu attiecības dēļ savstarpējās spēlēs, augstāku pozīciju tomēr ieņēma Dānijas komanda. Mūsējiem liktenīgs izrādījās neplānotais zaudējums Ukrainas vienaudžiem, kuriem pirms pēdējās kārtas vairs nebija cerību tikt tālāk.
Individuālajā vērtējumā vienīgais liepājnieks izlasē Toms Hartmanis pie rezultativitātes punktiem tā arī netika, statistikā atzīmējoties tikai ar deviņiem metieniem pa pretinieku vārtiem, divām soda minūtēm, kā arī negatīvu lietderības koeficientu -3.

Toties “Liepājas metalurga” uzbrucējs Pavlo Borisenko kļuva par Ukrainas U–20 izlases uzbrukuma līderi, piecos mačos savācot 7 (4+3) punktus un turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ierindojoties 5.vietā.

Otrās divīzijas B grupas turnīrs sekmīgi beidzās Lietuvas U–20 izlasei, kas pēdējā mačā ar 4:0 pārliecinoši pieveica korejiešus (divus vārtus guva Povils Verenis, vienus – Donats Kumeļausks), tādējādi nodrošinot ceļazīmi uz nākamā gada pirmo divīziju. Tads Kumeļausks ar 10 (2+8) un Povils Verenis ar 9 (6+3) punktiem kļuva par savas izlases rezultatīvākajiem spēlētājiem, bet Donats Kumeļausks, kurš aizvadīja vienu maču mazāk, savāca 6 (3+3) punktus.