Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Uzvaru sērija turpinās

04.02.2007 18:49

0

Uzvaras gājienu Latvijas atklātajā hokeja čempionātā turpina “Liepājas metalurga” hokejisti, kas sestdien izbraukumā ar 5:3 (0:2, 3:0, 2:1) pieveica turnīra līderus – vienību “ASK/Ogre” un pagarināja uzvarēto spēļu sēriju līdz deviņiem mačiem.

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa – Eduards Ivanovs, Mihails Bogdanovs (aizsargi), Valērijs Fiļimonovs, Jānis Pētersons, Pavlo Borisenko (uzbrucēji); otrā maiņa – Sergejs Ļouškins, Edmunds Kniksts, Oļegs Koreškovs, Konstantīns Mihailovs, Darjus Lelens; trešā maiņa – Sergejs Tjoluškins, Ruslans Borisenko, Sergejs Daņilovs, Valērijs Kuļibaba, Viktors Lobačovs; ceturtā maiņa – Georgijs Čirkovs, Svjatoslavs Ņikiforovs, Raivis Kurņigins, Toms Tiļļa, Tads Kumeļausks.

“Samsung” premjerlīgas līderu – “ASK/Ogres” – sniegums joprojām ir neizprotams, zaudējuši Elektrēnu “Energijai”, bebri ar 4:1 pārspēja otrajā vietā esošo “Rīgu 2000”, daļēji revanšējoties par savu pēdējā laikā nestabilo sniegumu. “Liepājas metalurga” hokejistiem savukārt pēdējā laikā problēmu ir krietni mazāk. Komanda turpina uzlabot savu sniegumu un spēlē ļoti stabili.

Mūsējo sastāvs cīņā ar ogrēniešiem palika gandrīz nemainīgs, vienīgi Kuļibaba no ceturtās maiņas pārcēlās uz trešo, bet Raiti Pujātu aizstāja Toms Tiļļa.

“Liepājas metalurgs” spēli iesāka labi un, esot vadībā, bija pelnījis doties pirmajā pārtraukumā, taču sniegumam par labu nenāca četri noraidījumi, kuros tiesnešus vainot nav pamata. Vienu no skaitliskajiem vairākumiem laukuma saimnieki, jau esot vadībā ar 1:0, izmantoja un pēc nospēlētajām divdesmit minūtēm bija vadībā ar 2:0.

Pārtraukums viesiem nāca par labu – metalurgi izvairījās no liekiem noraidījumiem un prata savu pārsvaru ripas kontrolē un kustībā pārvērst arī taustāmākā labumā – vārtu guvumos. Jau trešdaļas piektajā minūtē pēc ukraiņa Borisenko un lietuvieša Lelenas raidījumiem mūsēji panāca neizšķirtu, bet perioda vidū jau kārtējo reizi pēc atgriešanās Liepājā atzīmējās arī Pētersons, ļaujot pirms izšķirošajām divdesmit minūtēm vadību pārņemt liepājniekiem – 3:2.

Pēdējā perioda pirmās minūtes bija vēl rezultatīvākas nekā otrajā trešdaļā. Vispirms laukuma saimnieki otro reizi mačā izmantoja skaitlisko pārsvaru un izlīdzināja rezultātu, uz ko liepājnieki atbildēja ar diviem vārtu guvumiem pusotras minūtes laikā. Savus pirmos vārtus, kuri šoreiz izrādījās uzvaru nesošie, metalurgu rindās guva Mihailovs, bet Fiļimonovs 46.minūtē panāca cīņas beigu rezultātu – 5:3.

Citi nedēļas nogales rezultāti: “Rīga 20” – “Latgale” 4:3 un 3:2; “Energija” – “Rīga 2000” 1:6.

Lai izcīnītu desmito uzvaru pēc kārtas, “Liepājas metalurgam” 14.februārī savā laukumā būs jāpārspēj “Rīga 2000”. Iespējams, ka jau šajā spēlē laukumā pēc savainojumu izārstēšanas varēs atgriezties divi liepājnieku uzbrucēji – Konstantīns Golohvastovs un Valentīns Feoktistovs.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:
– Nodemonstrējām labu sniegumu un pārspējām pretiniekus visos spēles elementos, lai arī nopelnījām pārlieku daudz nepamatotu noraidījumu.

Turnīra tabula (uzvaras, uzvaras pagarinājumā, zaudējumi, zaudējumi pagarinājumā, vārtu attiecība, punkti)

1. “ASK/Ogre” 24     1       8       2       159:98       76
2. “Rīga 2000” 21     3       9       2       151:99       71
3. “Liepājas metalurgs” 20     3       9       3       137:94       69
4. “Rīga 20” 14     0       20     0       136:144     42
5. “Latgale” 12     2       19     2       114:118     42
6. “Energija” 3       1       29     1       87:230       12