V.Golubovičs ukraiņus elitē neieved

21.04.2008 17:41

0

Nedēļas nogalē vairākas izlases aizvadīja pārbaudes spēles pirms pasaules hokeja čempionāta cīņām augstākajā divīzijā, bet citas valstsvienības lēja sviedrus, lai nākamajā gadā būtu pārstāvētas planētas spēcīgāko nacionālo komandu sabiedrībā. Latvijas hokejisti pēc viesos uzvarētās spēles pret slovākiem viesojās Dānijā un vēlreiz apspēlēja šās valsts izlasi – 4:1.

Pirms pasaules čempionāta, kas šogad notiks Kanādā, mūsējie aizvadīs vēl divas pārbaudes spēles – 24.aprīlī pret Zviedriju un 26.aprīlī pret Baltkrieviju.

Savukārt pasaules čempionāta pirmajā divīzijā jau ir noskaidrotas tās divas laimīgās izlases, kas nākamgad spēlēs augstākajā divīzijā. Sestdien Japānā par vienīgo ceļazīmi no pirmās divīzijas B grupā, “Liepājas metalurga” galvenā trenera Vladimira Goluboviča trenētajiem ukraiņiem, lai grupā izcīnītu 1.vietu, obligāti bija jāuzvar Ungārija. Spēles otrās trešdaļas sākumā maģāri ieguva trīs ripu pārsvaru, ukraiņi prata samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr mača galotnē veiksmīgāki bija ungāri. Uzvara ar 4:2 viņiem ļāva atgriezties pasaules elitē pirmo reizi kopš 1939.gada, kad Šveicē notikušajā turnīrā viņi ierindojās 7.vietā.

Vēl pirmās divīzijas B grupas pēdējā kārtā igauņi ar 3:7 zaudēja Japānai un nākamgad spēlēs otrajā divīzijā, bet Lietuva ar 4:3 pārspēja Horvātiju. Uzvaras vārtus nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām guva Darjus Lelens, kas ar 4 (2+2) punktiem kļuva par mūsu dienvidu kaimiņu rezultatīvāko spēlētāju.

Savukārt pirmās divīzijas A grupā 1.vietu izcīnīja Austrija, tādējādi arī iekļūstot pasaules čempionāta augstākajā grupā.