Otrdiena, 24. novembris Velta, Velda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vēl viens Liepājas hokeja audzēknis Zviedrijā

Vēl viens Liepājas hokeja audzēknis Zviedrijā
03.01.2007 17:45

0

Atslēgvārdi

Kopš pērnā gada rudens ir papildinājušās Liepājas jauno hokejistu rindas Zviedrijā, jo bez Toma Hartmaņa, kurš šajā Skandināvijas valstī spēlē jau vairākas sezonas, pāri Baltijas jūrai ir devies vēl viens mūsējais – Kristers Freibergs. 14 gadu vecais aizsargs, kurš līdz pērnajai sezonai spēlēja “Liepājas metalurga” hokeja sistēmā, savu jauno mājvietu ir atradis Stokholmas priekšpilsētas Stoksundas vienībā “Stocksunds” IF. 

Motosportista Laura Freiberga brāļa un menedžera Gata dēla gaitas hokejā sākās gluži vai netīšām, jo sākotnēji tēvs piecgadīgo dēlu sūtīja hokejā, lai uztrenētu fizisko sagatavotību, ko pēc tam varētu likt lietā, nodarbojoties ar ģimenē iecienīto motosportu. Kad pēc gada pienāca laiks izvēlēties starp abiem sporta veidiem, Kristers palika hokejā, taču teju vai iedzimtā tieksme uz motosportu, ko Kristers sauc par mūža sapni, nav zudusi. Puiša raženā auguma dēļ (tagad – 1,78m), treneris Aleksandrs Cicurskis viņu ielicis aizsardzībā. Ja Latvijā viņš savās komandās parasti bija gados jaunākais, taču augumā raženākais spēlētājs, tad Zviedrijā Kristers skaitās tikai vidēja auguma spēlētājs.

Pirmā iespēja uzspēlēt Zviedrijā radās 2005.gadā, kad uz Liepāju bija atbraucis spēlētāja pašreizējais aģents, kurš meklēja 1989.gadā dzimušos spēlētājus, taču tā vietā viņš ievēroja divus jaunākus puišus (vēl arī Bruno Zabi), kuri tika uzaicināti uz treniņnometni Zviedrijā. Aģenta interese un zvani turpinājās, un šogad sekoja vēl viena nometne, bet rudenī, pēc aptuveni mēnesi ilgušām pārrunām ar “Liepājas metalurgu”, Kristers saņēma atļauju pārejai un debitēja “Stocksunds” rindās.

“Sākotnēji Zviedrija likās kā sapņu zeme, bet jau pēc dažām nedēļām aizvien vairāk gribējās atpakaļ pie ģimenes un draugiem, kas vienlaikus ir arī nu jau bijušie komandas biedri,” atceras Kristers. Spēlētāja vecāki Inga un Gatis atzīst, ka nācies pierunāt un pat piespiest Kristeru doties pāri jūrai, atzīstot, ka paši joprojām nevar būt droši, vai šis lēmums ir bijis pareizais, taču argumentējot savu lēmumu ar to, ka nevar zināt, kas notiks mēģinot, bet skaidrs, ka nekas nenotiks, ja nemēģinās.

Stoksundā viņš lielākoties spēlē 1991.gadā dzimušo puišu vienībā, kuras rindās aizvada trīs mačus nedēļā. Ja svarīgs mačs patrāpās 1992.gadā dzimušo puišu vienībai, tad nākas izlīdzēt sava dzimšanas gada komandai, bet treniņi tiek aizvadīti arī kopā ar kluba junioriem (U–18). Zviedrijas komandā tiek izmantotas trīs spēlētāju maiņas, bet svarīgākajās spēlēs tiek izmantoti tikai divi virknējumi, savukārt 1992.gadā dzimušajiem ir mači, kuros bez maiņām laukumā ir jāpavada vesels periods, pie tam, spēlējot standarta spēles laiku.

Salīdzinot treniņprocesu šeit pie mums un Zviedrijā, spēlētājs atzīst, ka ļoti atšķirīgi ir tieši pirmie gadi hokejā – pie mums bērni ātri tiek nostādīti uz slidām, jau kopš septiņu gadu vecuma viņiem māca taktiskās gudrības un ļauj spēlēt hokeju. Skandināvijā šajā vecumā vēl tikai apgūst slidošanu, slīpējot to līdz niansēm. Tādējādi līdz aptuveni 12 gadu vecumam mūsējie vēl apspēlē ārzemniekus, bet, kad tiem slidošanas tehnika tiek papildināta ar taktisko izpratni un spēku, rietumnieki strauji aiziet garām.

Atšķiras arī spēlētāju atlases iespējas abās valstīs – Latvijā trūkst spēļu prakses, jo jau pašlaik 15 – 16 gadu veci puiši spēlē divus gadus augstākā vecuma grupā, kurā Latvijas čempionātā spēlē tikai piecas vienības, no kurām pa divām komandām ir deleģējušas “Liepājas metalurga” un “Sāgas” hokeja skolas.

Salīdzinot treniņu apstākļus Liepājā un Stokholmas priekšpilsētā, vairāk plusu gan ir mums, un kā lielākais pluss ir minama modernāka halle, jo, piemēram, Zviedrijā no ģērbtuvēm līdz hallei ir jāiet pa āru kādi pārdesmit metri, bet spēlētāju līmenis gan daudz augstāks ir Zviedrijā. Kā galveno metodi, ar kuras palīdzību tas tiek sasniegts, Kristers min treniņus svaigā gaisā, kas notiek gandrīz visa gada garumā, kā arī citus vingrinājumus, kas palīdz, piemēram, labāk darboties ar nūju.

Nesen Kristers savas vienības rindās kļuva par Eiropas čempionu klubiem U–16 vecuma grupā. Sacensības norisinājās Šveicē, un dalībnieku sastāvs tur bija visai spēcīgs, arī Magņitogorskas “Metallurg” jaunā maiņa. Finālā “Stocksund” tikās ar “Hammarby”, kam Zviedrijas regulārajā čempionātā trīsreiz nācās piekāpties, bet finālā pārāka tomēr bija liepājnieka vienība, tādējādi kļūstot par sava vecuma spēcīgāko kontinenta komandu.

Divas nākošās sezonas Kristers plāno turpināt apgūt hokeja zinības Zviedrijā, bet tad centīsies atrast sev vietu kādā no Ziemeļamerikas hokeja līgām.

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”

Viens no sportiskā Freibergu klana pārstāvjiem par savu sporta veidu ir izvēlējies hokeju.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz