Piektdiena, 10. maijs Maija, Paija

Iļjam Petrušenko jauns personīgais rekords Tallinā

Liepājas vieglatlēts Iļja Petrušenko Tallinā notikušajā Eiropas U23 čempionātā sasniedzis jaunu personīgo rekordu 400 metru skrējienā – 47,17 sekundes.

15.07.2021 06:00

Pirmās kārtas ceturtajā skrējienā liepājnieks finišēja pēc 47,44 sekundēm un ierindojās 5. vietā. Pusfinālam automātiski kvalificējās visu skrējienu četri ātrākie sportisti, kā arī četru nākamo labāko rezultātu īpašnieki. Par vienu no šiem skrējējiem kļuva arī Iļja.

Pirmajā no trim pusfināliem mūsējais uzlaboja savu priekšskrējiena rezultātu, kā arī sasniedza personīgo rekordu – 47,17 sekundes –, tomēr savā skrējienā apsteidza tikai itāli Rikardo Meli un finišēja septītais. Finālam kvalificējās katra pusfināla divi ātrākie dalībnieki, kā arī vēl divu nākamo labāko rezultātu īpašnieki.

Latvijas vieglatlētiem čempionātā izdevās uzstādīt lielisku rezultātu komandu stafetē. Mūsu valsts sprinteri Aleksandrs Kucs, Roberts Jānis Zālītis, Oskars Grava un Iļja Petrušenko priekšskrējienā finišēja ar 6. labāko rezultātu un sasniedza jaunu Latvijas junioru rekordu 4 x 100 metru stafetes skrējienā – 40,18 sekundes.

Tikmēr Ogrē aizvadīta Latvijas universiāde, kur Liepāju pārstāvēja Ieva Šēra un viņas trenere Daiga Stumbre. Jauniete ierindojās 2. vietā lodes grūšanā (12,28 metri) un bija trešā diska mešanā (34,52 metri).