Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Latvija sāk ar uzvaru pret Lietuvu

02.06.2016 00:24

Ģirts Gertsons

Latvijas futbola izlase vakar Liepājas “Daugavas” stadionā notikušajā Baltijas kausa izcīņas spēlē 2305 skatītāju klātbūtnē ar 2:1 (0:0) pārspēja Lietuvu, kas nozīmē, ka, lai saglabātu savā īpašumā turnīra trofeju, sestdien Igaunijā mūsējiem var pietikt ar neizšķirtu.

Latvija: Vaņins, Gabovs, Dubra, Gorkšs, Maksimenko, Lazdiņš, Tarasovs (Zjuzins, 46.), J. Ikaunieks (D. Ikaunieks, 65.), Savaļnieks (A. Višņakovs, 46.), Šabala (Laizāns, 88.), Rudņevs (Vorobjovs, 77.).

No Liepājas skartajiem spēlētājiem pamatsastāvā laukumā devās Roberts Savaļnieks un Jānis Ikaunieks, kuru otrajā puslaikā nomainīja viņa vecākais brālis Dāvis, bet Edgars Gauračs palika rezervē.
Spēles pirmajā pusstundā mājinieku sniegums bija bāls. Daudz kļūdījās aizsardzības līnijas spēlētāji, centra pussargiem neizdevās pieturēt bumbu, malējie pussargi nesaasināja spēli flangos, bet uzbrucēji netika baroti ar piespēlēm. Pāris pusmomentu Latvijai bija, bet pēc centrējumiem krietni vairāk un bīstamāk uzbruka lietuvieši.

Otrais puslaiks sākās ar divām maiņām, kas esot bijušas plānotas iepriekš, un mūsējie izlīdzināja cīņas gaitu. Vispirms gan lietuvieši pēc kārtējā centrējuma neizmantoja iespēju atklāt rezultātu, bet Latvija atbildēja ar Artjoma Rudņeva atvēršanos brīvā zonā, vārtsarga atspēlēšanu un tad ar piespēli Artūram Zjuzinam, kuram atlika trāpīt tukšos vārtos – 50. minūtē 1:0.
Pēc 21 minūtes uzbrukumam pieslēdzās Kaspars Gorkšs, kurš izcili piespēlēja Višņakovam kreisajā flangā, sekoja centrējums Rudņevam, sitiens pa vārtu stabu, burzma, un beigu beigās bumba ielidoja vārtos – 2:0.

Labi spēlē iekļāvās Dāvis Ikaunieks, kura ieslīps sitiens lidoja nedaudz virs tālā augšējā stūra, bet pēc pāris minūtēm lietuvietis Fjodors Černihs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr uzvaru Latvija nosargāja gana droši.

Līdz ar to Liepājā Latvija pārspēja Lietuvu otro reizi pēc kārtas. Iepriekšējā bija pirms diviem gadiem Baltijas kausa finālā.

Sestdienas vakarā Latvija Tallinā tiksies ar Igauniju, kas pirmajā spēlē zaudēja lietuviešiem ar 0:2