Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Latvijas handbolisti pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā nepārvar pirmo kārtu

Latvijas vīriešu handbola izlase sestdien Tallinā 2025.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā divu maču summā piekāpās Igaunijai un neiekļuva otrajā kārtā.

04.11.2023 21:31

Latvija, kas pirmajā spēlē zaudēja ar 29:30, atbildes cīņā viesos ar 22:28 (7:12) atzina Igaunijas pārākumu un divu maču summā piekāpās ar 51:58.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās bija Ralfs Geislers, kurš pretinieku vārtsargu pārspēja piecas reizes, bet pa trīs vārtiem guva Kristiāns Ingus Jonuška, Rauls Erlends Serafimovičs un Jevgeņijs Rogonovs.

Igaunijas vienībā ar septiņiem vārtiem izcēlās Ots Variks, kamēr sešas reizes Latvijas vārtos bumbu meta Karls TOms.

Pēc spēlētām 22 minūtēm rezultāts bija neizšķirts 7:7, taču turpinājumā igauņi guva piecus vārtus pēc kārtas un latvieši, nespējot gūt vārtus nepilnas astoņas minūtes, devās puslaika pārtraukumā ar 7:12.

Otrais puslaiks sākās ar abu komandu precīziem metieniem. Pēc Serafimoviča un Anda Bora vārtiem Latvija samazināja deficītu līdz trīs vārtiem, bet Igaunija pēc nepilnām divām minūtēm atjaunoja pārsvaru līdz pieciem precīziem metieniem, ko turpinājumā palielināja līdz septiņiem vārtiem. Atlikušajā spēles daļā laukuma saimnieki saglabāja pārsvaru un tika pie drošas uzvaras.

Pasaules čempionāta kvalifikācijas otrajā kārtā, kur vieta jau nodrošināta Lietuvai, Ukrainai un Beļģijai, iekļūs piecu pāru uzvarētāji.

Latvijas izlases galvenais treneris Davors Čutura pārstāvēt Latviju ir aicinājis 17 spēlētājus, tai skaitā deviņus leģionārus – Edgaru Kukšu, Ralfu Geisleru, Raulu Erlendu Serafimoviču, Endiju Kušneru, Jevgeņiju Rogonovu, Robertu Rancānu, Jāni Pāvelu Valkovski, Artūru Meikšānu un Raivi Gorbunovu.

Izlasei šoreiz nepalīdz Vācijas bundeslīgas klubā “MT Melsungen” spēlējošais Dainis Krištopāns, kā arī Vācijā spēlējošais vārtsargs Rolands Ļebedevs. Pēc aizvadītajām Eiropas Kausa spēlēm gūtās mikrotraumas liedz izlasei palīdzēt arī trim Dobeles “Tenax” kluba spēlētājiem Nilam Kreicbergam, Antonam Šuleiko un Ņikitam Pančenko.

Pieredzējušajam serbu izcelsmes trenerim Čuturam izlasē palīdz Arnolds Straume. Čutura palīgā ir aicinājis vēl divus speciālistus no Spānijas, kuri pieredzi ir guvuši Spānijas augstākās līgas klubā “Cisne Balonmano”, – video analīzes speciālistu Laureano Martinesu Simonu, kā arī fiziskās sagatavotības un vārtsargu treneri Santjago Garrido Pintosu.

Latvija ar Igauniju tikās arī 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, kur Latvija mājās izcīnīja uzvaru ar 30:24, bet izbraukumā – ar 24:18.

2023.gada pasaules čempionāta kvalifikācijā Latvijas valstsvienība trīs spēlēs piedzīvoja zaudējumus mačos ar Itālijas (23:36) un Farēru salu (19:26) valstsvienībām, bet pret Luksemburgu nospēlēja neizšķirti (30:30), nākamajai kārtai nekvalificējoties.