Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Latvijas pludmales volejbola čempionāta finālposmā Liepājā triumfē Šimkuse/Jursone un Rinkevičs/Bedrītis

“Ergo Open” jeb Latvijas pludmales volejbola čempionāta finālposmā Liepājā sieviešu sacensībās triumfēja Liene Šimkuse un Inese Jursone, kuras finālā divos setos pieveica Varvaru Brailko un Denielu Konstantinovu. Vēlāk vīriešu finālā Artūrs Rinkevičs un Ardis Bedrītis divos setos pārspēja Sandri Andrejevu un Tomu Benjavu.

22.08.2021 23:08

Svētdiena sākās ar dāmu ceturtdaļfinālu starp visaugstāk izsētajām komandām, un Tokijas olimpisko spēļu pusfināliste Anastasija Kravčenoka, kura Liepājā startēja ar 2004. gadā dzimušo Annu Rītu, divos setos ar 15:21 un 18:21 zaudēja Kristīnei Briedei un Luīzei Skrastiņai, kuras kopā nespēlēja nevienā no trim pamatturnīriem un kuras grupu turnīrā piedzīvoja vienu zaudējumu. Briedi un Skrastiņu pēcāk pusfinālā ar 21:16 un 21:9 sakāva Liene Šimkuse un 2009. gada Eiropas čempione Inese Jursone.

Ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnīja arī Jūrmalas posma finālistes un ar trešo numuru izsētās Varvara Brailko un Deniela Konstantinova, kuras pusfinālā ar 21:16, 15:21 un 15:9 pieveica Alisi Bruzinsku un Evu Rozīti-Ņikitinu, kuras līdz tam nebija zaudējušas ne setā. Brailko un Konstantinovai tā bija trešā trīs setu uzvara pēc kārtas.

Viņu fināla pretinieces Šimkuse un Jursone bija izsētas ar piekto numuru šajā turnīrā, taču tas viņām netraucēja izcīnīt uzvaru. Pirmajā setā Šimkusu un Jursone sīvā cīņā tika pie panākuma 23:21, bet otrajā setā bija pārākas ar 21:17, izcīnot uzvaru arī visā turnīrā. Jursonei šī bija pirmā uzvara LČ finālposmā kopš 2015. gada

Savukārt bronzu ieguva Briede un Skrastiņa, mačā par trešo vietu uzvarot ar 21:19 un 21:13.

Ja pirmo divu posmu uzvarētājs Edgars Točs, kurš Liepājā gan startēja ar Arni Tunti, nevis Mārtiņu Pļaviņu, izstājās jau vakar – pirmajā kārtā -, tad kungu pirmais izsētais duets Artūrs Rinkevičs/Ardis Bedrītis gan sasniedza finālu. Eiropas U22 vicečempioni un Cēsu un Jūrmalas posmu finālisti pusfinālā pret Aleksandru Soloveju un Ernestu Puškundzi, kuri turnīru sāka kvalifikācijā, uzvarēja teju bez cīņas. Lai arī bumba pirmā seta ievadā piezemējās Rinkeviča un Bedrīša laukuma pusē, tiesnesis lēma, ka Solovejs ir nepareizi nospēlējis pie tīkla un atdeva punktu favorītiem, par ko Solovejs bija ārkārtīgi neapmierināts.

Viņš diskutēja un lamājās ar tiesnesi Salvi Kurtišu, saņēma dzelteno un sarkano kartīti, nākamajā izspēlē demonstratīvi izspēra bumbu ārpus laukuma, un tas arī bija viss – Solovejs un Puškundzis laukumu pameta priekšlaicīgi un saņēma tehnisko zaudējumu. Otrā pusfinālā gan tika izspēlēti divi seti, un ar septīto numuru izliktie Sandris Andrejevs un Toms Benjavs, kuri Saulkrastu un Cēsu posmos ieņēma ceturto vietu, ar 21:13 un 21:14 pieveica trešo duetu Rinaldu Aišpuru un Mihailu Samoilovu, kuri trijos no četriem posmiem spēlēja ceturtdaļfinālā.

Finālā labāko noteikšanai bija nepieciešami divi seti. Rinkevičs un Bedrītis uzvarēja ar 21:17 un 21:15, kas viņiem ļāva pirmoreiz triumfēt LČ finālposmā. Savukārt mačā par trešo vietu Aišpurs un Samoilovs pārliecinoši pieveica Soloveju un Puškundzi ar 21:18 un pēc tam ar 21:11.

Liepājas posma vīriešu pamatturnīra rezultāti. Liepājas posma sieviešu pamatturnīra rezultāti.