Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Liepāja nepaspēj atgriezties aizsardzībā un ielaiž 34 punktus pēc ātrajiem izrāvieniem

10.01.2020 20:19

“Liepāja/LSSS” basketbolistes šodien savā laukumā zaudēja Čehijas vicečempionei “Žabiny Brno” ar 48:114.

Pretinieces izcīnīja sesto uzvaru pēc kārtas un nodrošināja pirmo vietu Eiropas Sieviešu basketbola līgas (EWBL) A grupā.

Sestdien pulksten 18.00 liepājnieces tiksies ar Slovākijas vicečempioni “Pieštanske Čajky”.

Aizsardze Katrīna Trankale un galvenais treneris Kaspars Mājenieks pirms piecām dienām ar Latvijas U18 izlasi izcīnīja pirmo vietu Baltijas jūras kausa izcīņā. Mājenieks jau naktī uz svētdienu atgriezās Liepājā, tomēr EWBL sabraukuma pirmajā spēlē viņa komandai joprojām nevarēja palīdzēt pieredzējušās spēlētājas Kristīna Petermane un Rūta Veidere.

Čehijas vicečempione spēka ziņā atrodas tuvu TTT un to apliecināja laukumā. Viktora Prušas komanda parādīja lielisku bumbas kustību, ar tālām piespēlēm tiekot pie viegliem punktiem – liepājnieces daudzas reizes nepaspēja atgriezties aizsardzībā. Nepārvarams izrādījās arī pilna laukuma presings, kad trīs čehu spēlētājas neļāva mājiniecēm tikt pāri gala līnijai. Desmit minūšu laikā ”vardes” sameta 10 bezatbildes punktus pēc kļūdām un 18 punktus ātrajos izrāvienos. Liela starpība bija likumsakarīga – 15:36.

Nākamās četras minūtes rezultāts auga līdzīgi (15:41), taču pēc tam Brno no jauna ieslēdza lielākus apgriezienus – 26:63. Visas 10 laukumā iznākušās viesu basketbolistes guva punktus, turklāt četrām starta piecinieka spēlētājām – Justinai Matužonitei, Petrai Zaplatovai, Mihaelai Vackovai un Mihaelai Vondračkovai – bija vismaz astoņi punkti katrai. ”Žabiny” līdz pārtraukumam guva 30 punktus ātrajos izrāvienos jeb par četriem punktiem vairāk nekā Liepājai pavisam. Mājinieces pārķēra piecas bumbas, taču pretinieces to paveica 18 reizes, tai skaitā Beata Adamcova sešas reizes.

Otrajā puslaikā Brno nevajadzēja pierādīt neko citu, kā nospēlēt atbilstoši augsta līmeņa profesionālai komandai pieklājas. Viešņu pārsvars pakāpeniski tuvojās 50 punktu robežai. Tā krita 33. minūtē – 42:93. Galotnē ”varžu” atrāviens sasniedza 66 punktu atzīmi.