Liepāja nostiprinās šautriņu mešanas līderpozīcijās

04.09.2020 06:00

Latvijas reitingu sacensībās “Priekules kauss 2020” viskuplāk pārstāvētajā vīriešu konkurencē galveno balvu izcīnīja liepājnieks Jānis Kupšis.

Vīriešu sacensībās 70 dalībnieki tika sadalīti 16 apakšgrupās, bet izslēgšanas spēlēm kvalificējās 48 labākie priekšsacīkšu dalībnieki. Turpinājumā visi dalībnieki tika sadalīti divās grupās. Pirmajā uzvarēja Nikolajs Anpilovs, bet otrajā apakšgrupā labākais bija Jānis Kupšis. ŠMK “Liepāja” pārstāvis Anpilovs par iekļūšanu finālā ar 5-2 pieveica Laimoni Nagli no “Kuorsava”, bet “Vienradža” līderis Kupšis ar 5-4 uzvarēja titulēto Nauri Gleglu no “BAMS”. Fināla cīņā lielisku formu sasniegušais Kupšis ar 5-2 pieveica šīs sezonas nemiera cēlāju Anpilovu un kļuva par “Priekules kausa” ieguvēju.

Sieviešu konkurencē četrās grupās cīnījās 16 dalībnieces, bet izslēgšanas spēlēm kvalificējās labākais ducis jeb trīs no katras apakšgrupas. Pusfinālā cīnījās Priekules un “Kuorsavas” pārstāves – Irēna Bauze pret Mariju Ružāni, kā arī Kristīne Mickus pret Zeltīti Stradi. Dramatiskās cīņās Irēna ar 5-4 pārspēja Mariju, savukārt Kristīne ar rezultātu 5-3 bija pārāka par Zeltīti, līdz ar to finālā tikās ŠMK “Priekule” šautriņu metējas. Izšķirošajā cīņā precīzāk savas bultas šoreiz mērķī raidīja Kristīne, kura triumfēja ar rezultātu 5-1.

Junioru grupā finālā liepājnieks Kristers Laivnieks pārspēja “Irlavas” sportisti Ketiju Ozolu, bet jauniešu vērtējumā “BAMS” pārstāvis Emīls Džarcāns finālā pieveica vienradzi Danielu Delveri.

Nākamās sacensības “Baltijas kauss 2020” norisināsies no 11. līdz 13. septembrim Rīgā, “Bellevue Park Hotel” telpās, bet 26. septembrī notiks Latvijas reitinga sacensības “Jēkabpils kauss 2020”.