Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Liepājas airētājas sezonu sāk izcili

Lieldienu noskaņās aizvadītajās brīvdienās tika atklāta airēšanas slaloma sezona. Latvijas kanoe asociācijas organizētajā Iecavas čempionātā teicami startēja Liepājas ”Atvara” airētājas, izcīnot divas uzvaras.

C1 klasē par uzvarētāju kļuva “Atvara” sportiste Luīze Macijauska, 2. vietas ieguvēju apsteidzot par 5,05 sekundēm. (Foto: Publicitātes)
13.04.2023 06:00

Pēc garās un treniņiem piesātinātās ziemas airētāji bija pamatīgi noilgojušies pēc sacensību atmosfēras, un uz sezonas pirmajiem mačiem ieradās arī kupls kaimiņvalstu airētāju bataljons.

Sacensību galvenās tiesneses liepājnieces Ivetas Dūkupes modrās acs uzraudzībā sportisti sacentās ierastajās K1 un C1 laivu klasēs.

Lielisku sniegumu Iecavas krācēs sasniedza Liepājas sportistes, uzvarot abās laivu klasēs.

K1 vērtējumā, aizvadot viduvēju pirmo braucienu, otrajā sāncenses nokautēja Elizabete Kurvina, par 3,49 sekundēm apsteidzot savu sīvāko sāncensi Baltijas mērogā Mariju Peikeri no Igaunijas SK ”Pirita”. Savukārt no igaunietes nedaudz atpalika Lietuvas kluba ”Regata” pārstāve Veronika Šalaševičūte-Turbinova.

Otra labākā no Latvijas izrādījās liepājniece Laura Žodziņa, kura ierindojās 4. vietā.

C1 klasē Šalaševičūte-Turbinova un Peikere apmainījās iepriekš ieņemtajām pozīcijām, bet par uzvarētāju kļuva ”Atvara” sportiste Luīze Macijauska, 2. vietas ieguvēju apsteidzot par 5,05 sekundēm.

Liepājnieki šajā klasē nolēma vēl uzkrāt meistarību, bet par uzvarētāju kļuva Krišs Ozols no ”Straumes”.

K1 klasē vīriešiem absolūtajā vērtējumā pirmās divas pozīcijas iekaroja Lietuvas airētāji – Vilis Rasimavičus un Mants Atmanavičus, bet 3. vietu ieguva valmierietis Bruno Emīls Geidāns.

Labākais no ”Atvara” pārstāvjiem bija Ivo Kurvins, kurš ierindojās 6. vietā, bet no Latvijas pārstāvjiem bija otrais.

Nākamās sacensības ieplānotas 15. un 16. aprīlī, kad norisināsies Viļņas čempionāts un Lietuvas kausa izcīņa.