Liepājas komanda “Libava Powerlifting” veiksmīgi nostartē Latvijas čempionātā spiešanā guļus

3. jūnijā Madonā noslēdzās 17. Latvijas čempionāts spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu IPF, informē Liepājas spēka sporta komandas un biedrības “Libava Powerlifting” pārstāve Karina Grigorjeva.

05.06.2023 14:19

Sacensības atkārtoja vēsturiski otro labāko dalībnieku skaitu – 173 atlēti no 26 sporta klubiem, arī Lietuvas, kas ir uz pusi vairāk nekā pagajušajā gadā.

Svaru stienis kopumā tika pacelts 3448 reizes, pārcilājot 242,4 tonnas.

Čempionāta vingrinājuma izpildes noteikumi ir tādi, ka dalībniekam uz stieņa tiek uzlikts svēršanās laikā uzrādītais personīgais svars (sievietēm – puse no personīgā svara), kas tiks noapaļots līdz 500 gramiem uz augšu, vai uz leju līdz apaļiem kilogramiem.

Dalībnieka kājām pilnībā jāatrodas pie zemes uz pilnas pēdas, aizliegts pacelt galvu, kājas vai dibenu. Stienim jāpieskaras krūtīm un bez atsitiena jāsāk kustība augšup, kur stienis jānotur nofiksētā stāvoklī ne mazāk kā uz skaitu: viens.

Vingrinājumu drīkst uzsākt pēc centrālā tiesneša signāla ”sākt”, savukārt beigt pēc atlēta ieskatiem vai centrālā tiesneša signāla ”nolikt”.

Aizliegts atpūsties, turot stieni iztaisnotās rokās ilgāk nekā uz skaitu: viens-divi-trīs.

Latvijas čempionātā no Liepājas komandas “Libava Powerlifting” startēja septiņi atlēti, trīs no viņiem “Liepājas senioru sporta kluba” (LSSK) biedri.

Rezultāti:

Karina Grigorjeva sieviešu konkurencē kategorijā 84+kg. izcīnīja 1. vietu ar rezultātu: 47kg x 32 atkārtojumi.

Santa Mickus sieviešu konkurencē kategorijā līdz 63 kg. izcīnīja 2. vietu ar rezultātu: 30kg x 48 atkārtojumi.

Lāsma Gūtmane sieviešu konkurencē kategorijā līdz 84 kg. izcīnīja 1. vietu ar rezultātu: 40kg x 23 atkārtojumi.

Guna Matule sieviešu konkurencē kategorijā līdz 84 kg. izcīnīja 2. vietu ar rezultātu: 42kg x 23 atkārtojumi. Gunai atkārtojumu skaits ir vienāds ar 1. vietu, bet pēc čempionāta noteikumiem, ja dalībniekiem kategorijas ietvaros tiek fiksēts vienāds atkārtojumu skaits, uzvara tiek piešķirta sportistam, kurš vingrinājumu ir izpildījis pirmais.

Ģirts Zabors jauniešu (līdz 18 gadiem) konkurencē kategorijā līdz 66 kg. izcīnīja 2. vietu ar rezultātu: 66kg x 11 atkārtojumi.

Jurģis Mickus vīru konkurencē vecuma grupā open (24-39gadi) kategorijā līdz 66 kg. izcīnīja 2. vietu ar rezultātu: 63kg x 19 atkārtojumi.

Emīls Pūķis vīru konkurencē vecuma grupā open (24-39gadi) kategorijā līdz 105 kg. izcīnīja 10. vietu ar rezultātu: 95kg x 13 atkārtojumi.