Liepājnieki pēdējā brīdī atmostas un izrauj uzvaru pret pastarīti “Tarvas”

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas līgā smagu uzvaru izcīnījuši “Liepājas” basketbolisti, kas savā laukumā pēdējā ceturtdaļā prata atspēlēt 11 punktu deficītu un ar +1 pieveikts līgas pastarīti “Tarvas” – 70:69.

21.01.2023 19:16

Mača pirmie punkti tika gūti vien trešās minūtes ievadā, kad rezultātu atklāja Renārs Birkāns. ”Liepājā” ātri panāca arī 6:0, liekot viesiem pieprasīt minūtes pārtraukumu, kas tiešām atdzīvināja ar ”Tarvas” uzbrukumu.

Viesi pie pirmajiem punktiem tika vien piektajā minūtē, bet pēc tam sāka precīzi šaut no dažādām distancēm. Ceturtdaļas otrajā pusē abas komandas uzbrukumā jau darbojās daudz produktīvām, bet ”Liepājas” rindās sevišķi izcēlās šoreiz uz maiņu nākušais Kārlis Šiliņš.

Pirmās desmit minūtēs mājinieki noslēdz ar +6 (24:18), bet otrās sāka ar iespaidīgu Šiliņa triecienu no augšas, taču ar to pašu komandas uzbrukums atkal devās ziemas miegā. Neko iespaidīgu gan nerādīja arī viesi un līdz ceturtdaļas vidum tās rezultāts bija 2:2.

Laukuma saimnieku uzbrukumu atmodināja Šiliņa atgriešanās laukumā (puslaikā 20 punkti), kas ļāva atjaunot sešu punktu pārsvar (30:24), taču palielināt to neizdevās. Vēl vairāk – viesi šo deficītu īsā laikā sadeldēja un panāca izlīdzinājumu.

Puslaika izskaņa tomēr veiksmīgāka bija ”Liepājai”, kas atpūtā ļāva doties ar četriem punktiem plusos (34:30), lai gan daudz netrūka, lai kļūda ļautu ”Tarvas” divus punktus atspēlēt. Tiesneši pēc video skatīšanās tomēr secināja, ka metiens izpildīts mirkli par vēlu un rezultāts nemainījās.

Otrā puslaika punktus komandas sāka krāt jau no pirmās minūtes. Vispirms sešus punktus pēc kārtas sameta ”Liepāja”, nedaudz vēlāk pēc Birkāna tālmetiena panākot arī +11, bet viesi ar leģionāru, un galvenokārt Antuna Mariceviča pūlēm, atkal pietuvojās sešu punktu attālumā (45:39).

Kamēr ”Liepājai” turpināja klibot metienu precizitāte, viesi turpināja dzēst mīnusus, nodzēšot vēl četrus punktus, kam sekoja Artūra Visocka-Rubeņa pieprasītais minūtes pārtraukumu.

Vēl vienu apspriedi mājiniekiem vajadzēja sasaukt 77 sekundes līdz ceturtdaļas beigām, kad Eriks Kāsiks ar tālmetienu pirmo reizi vadībā izvirzīja ”Tarvas” – 50:47. Tas nelīdzēja, jo pirms izšķirošās ceturtdaļas viesi vadībā 54:49.

”Tarvas” guva arī pirmos sešus punktus ceturtajā ceturtdaļā, kam sekoja jau trešais liepājnieku minūtes pārtraukums otrajā puslaikā. Pēc tā pirmo reizi no tālās distances trāpīja Dāvis Geks, kam veiksmes sērija uzbrukumā tomēr nesekoja.

Geka otrais tālmetiens ļāva liepājniekiem pietuvoties viena metiena attālumā, taču tūlīt pat ar trim punktiem atbildēja arī Kāsiks. Sākoties pēdējai minūtei, Geks trāpīja arī trešo reizi (68:69), turklāt aizsardzībā teicami nospēlēja Birkāns, atgūstot bumbu.

23,7 sekundes līdz puslaika beigām pie diviem soda metieniem tika Arnolds Helmanis un pieredzējušais liepājnieks trāpīja abus, atjaunojot savas komandas vadību. Viesu pēdējā uzbrukumā iniciatīvu uzņēmās Kāsiks, bet līdz precīzam metienam netika, kas nozīmēja, ka laimīgu uzvaru 70:69 tomēr izcīna ”Liepāja”.

Liepāja – Tarvas 70:69 (24:18, 10:12, 15:24, 21:15)

Liepāja: Šiliņš 26, Birkāns 16 (8ab, 11rp), Geks 13, Helmanis 6, Vanags 5, Freimanis 2 (9ab), Šulcs 2, Meinarts, Vītols, Žunda, Bērziņš
Tarvas: Maricevičs 22 (11 ab), Kāsiks 14, Ševčenko 12, Lipasārs 6, Kaldmje 5, Šimanskis 5,Sats 3 Razdevšeks 2, Lindmets