Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Liepājnieki sašauj vairākus titulus Ventspilī

Ventspilī, loka šaušanas kluba “Odisejs” sacensību laukumā, norisinājās Latvijas pieaugušo un jaunatnes čempionāts loka šaušanā. Vairākus čempiona titulus izcīnīja Liepājas sportisti, bet pieaugušo konkurencē olimpiskā loka klasē nepārspēts palika Jānis Bružis.

29.08.2022 06:01

Valsts čempiona tituli Ventspilī tika noskaidroti četrās loka klasēs vīriešiem, sievietēm un jauktiem pāriem. Uzvarētāji dažādās klasēs tika noteikti arī jauniešiem četrās vecuma grupās.

Galvenā sacensību intriga tika gaidīta olimpiskā loka klasē vīriešiem, kur uz trofeju pretendēja pagaidām divi labākie šī sporta veida pārstāvji valstī – liepājnieks Jānis Bružis un ventspilnieks Dāvis Blāze.

Abi loka šāvēji šosezon Latvijas izlases rindās plecu pie pleca cīnījās Pasaules kausa posmos un kontinenta meistarsacīkstēs, bet šoreiz Jānis un Dāvis noskaidroja sekmīgāko valsts meistarsacīkstēs.

Kvalifikācijā nedaudz precīzāks bija Bružis, kurš ieguva 607 punktus, savu sīvāko oponentu apsteidzot par vienu punktu.

Kā jau bija sagaidāms, Jānis un Dāvis satikās finālā, lai gan līdz tam abiem sportistiem ceļš nebija rozā rozēm kaisīts.

Izšķirošajā cīņā “Archery Liepāja” pārstāvis Jānis Bružis bija pārāks ar 7-3 (28:24, 28:25, 26:27, 24:24, 27:26) un kļuva par Latvijas čempionu. Bronzas mačā Rīgas “Amazones” sportists Gļebs Kononovs uzvarēja liepājnieku Vitāliju Solovjovu.

Sieviešu olimpiskā loka klasē finālā sacentās divas “Amazones” pārstāves – Ieve Melle un Lija Viktorija Seibute, no kurām pārāka izrādījās Ieva.

Cīņā par 3. vietu sacentās divas mūspuses sportistes. Durbes “Lindales uguns” loka šāvēja Madara Spāģe ar 6-0 (21:19, 23:22, 27:17) pieveica “Archery Liepāja” pārstāvi Emīliju Gārdi.

Neaprīkota loka klasē 2. vietu izcīnīja Jānis Bogdans no Grobiņas “Curland”, kurš izšķirošajā mačā ar 0-6 (21:23, 19:26, 18:25) piekāpās Gintam Dzenim no “AiM Archery”.

Jaukto komandu sacensībās olimpiskā loka klasē par čempioniem kļuva Liepājas otrā komanda – Emīlija Gārde un Vitālijs Solovjovs, bet pirmā vienība – Estere Ukstiņa un Jānis Bružis – ieguva bronzu.

Arī mūspuses jaunieši izcīnīja vairākas godalgas. Čempiona titulus ieguva Estere Ukstiņa (U21, olimpiskais loks), Emīlija Gārde (U18, olimpiskais loks), Kristers Žilinskis (“Archery Liepāja”, U13, olimpiskais loks), Emīlija Gārde un Andrejs Balabanovs (“Archery Liepāja”, U18, MIX, olimpiskais loks)

2. vietu izcīnīja Andrejs Balabanovs (“Archery Liepāja”, U18, olimpiskais loks). Pjedestāla trešo pakāpienu sasniedza Andželīna Mogoļona-Gutieresa (“Archery Liepāja”, U18, olimpiskais loks).