Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

LOC manēžā norisinājās Baltijas jaunatnes čempionāts

Aizvadītā gada nogalē Liepājas Olimpiskā centra (LOC) manēžā norisinājās Baltijas jaunatnes čempionāts. Latvijas izlases rindās par godalgām cīnījās arī seši Liepājas badmintonisti.

Liepājnieks Leonardo Golovčenko dubultspēļu turnīrā cīnījās pārī ar talsenieku Aleksi Emilianu Kviesi un U16 grupā ierindojās 4. vietā. (Foto: Aigars Brečs)
03.01.2022 06:00

Čempionātā notika gan individuālās, gan komandu sacensības. Pirmajā turnīra dienā aizvadīts vienspēļu turnīrs, otrajā sportisti sacentās dubultspēlēs, bet noslēdzošajā dienā norisinājās komandu turnīrs ”Badminton 100” stafetes formātā.
Par Baltijas valstu čempionu tituliem U14, U16 un U18 vecuma grupās cīnījās 72 jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.
Latviju pārstāvēja 36 juniori, un viņu vidū bija arī seši liepājnieki – Marta Heize, Žanete Grijniece, Leonardo Golovčenko, Arnolds Tiļļa, Kristofers Balodis un Lūkass Rafaels Brečs.
Individuālajā turnīrā 3. vietu jaunākajā grupā dubultspēlēs izcīnīja Brečs pārī ar Oskaru Bajāru no Baložiem.
Stabils starts visās trīs individuālajās kategorijās Golovčenko, kas U16 vienspēlēs labāko astotniekā neiekļuva, taču, uzvarot pēdējās divās cīņās, ierindojās 9. vietā. Dubultspēlēs Golovčenko pārī ar talsenieku Aleksi Emilianu Kviesi palika ceturtie, bet jauktajās dubultspēlēs ar Nikolu Muķieli no Siguldas sasniedza 8. pozīciju.
Golovčenko ieņēma stabilu vietu arī komandu mačos Latvijas U16 izlasē, kur gan latvieši piekāpās saviem oponentiem no Igaunijas (57:100), Lietuvas (70:100) un Baltkrievijas (85:100).
U18 grupā Heize vienspēlēs ierindojās 10. vietā, bet dubultspēlēs kopā ar Grijnieci palika 7. vietā. U18 jauniešu vienspēļu turnīrā Tiļļa ieguva 13. vietu un dubultspēlēs pārī ar Balodi ieņēma 8. vietu.
Gan individuālajā, gan komandu čempionātā dominēja Igaunijas un Baltkrievijas jaunieši. Latvijas jaunieši izcīnīja uzvaras U18 meiteņu vienspēlēs (Anna Kupča no Siguldas), U18 meiteņu dubultspēlēs (Anna Kupča un Annija Rulle-Titava no Siguldas), kā arī U14 meiteņu dubultspēlēs (Madara Gaure no Rīgas kopā ar Katerinu Židoviču no Baltkrievijas).