Pirmdiena, 20. maijs Venta, Salvis, Selva

Maksimam Duinovam bronzas medaļa pasaules junioru čempionātā džudo

Portugāles pilsētā Koimbrā aizvadīts pasaules junioru čempionāts džudo. Lieliski šajā forumā startēja liepājnieks Maksims Duinovs, kurš svara kategorijā līdz 90 kg izcīnīja bronzas godalgu.

06.10.2023 19:13

Maksimam šajā svara kategorijā bija 45 sāncenši, un liepājnieks pirms sacensībām pasaules junioru rangā atradās 9. vietā.

Duinovs pirmajā kārtā bija brīvs, bet otrajā tika atzīts par uzvarētāju, jo pēc uz tatami pavadītām piecām minūtēm un 48 sekundēm ”hansoku-make” jeb sarkano kartīti saņēma pretinieks, Slovākijas sportists Alekss Maruška.

Trešajā kārtā Latvijas sportists pēc divām minūtēm un 31 sekundes ar diviem ”vaza-ari” pārspēja ASV džudistu Oleksandru Ņižņiku, bet cīņā par uzvaru grupā ar ”vaza-ari” piekāpās Azerbaidžānas sportistam Vugaram Talibovam.

Gandarījuma turnīrā Duinovam bija vajadzīga vien minūte un 48 sekundes, lai ar diviem ”vaza-ari” pieveiktu nīderlandieti Larsu van Ostrumu, bet cīņā par trešo vietu Latvijas sportists ar ”ippon” pieveica Uzbekistānas sportistu Ališeru Samanovu.

Par pasaules čempionu svara kategorijā līdz 90 kg kļuva Komei Kavabuta no Japānas, kas finālā pārspēja Vugaru Talibovu.

Otrs Liepājas džudists Ivans Mihaļovs svara kategorijā līdz 81 kg pirmajā kārtā bija brīvs, bet otrajā zaudēja Tadžikistānas sportistam Muhammadžonam Abdudžalilovam.

Arī šajā svara kategorijā par čempionu kļuva Japānas džudists Kaito Amano, kurš finālā pārspēja Aleksandru Leladzi no Gruzijas.