Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Norvēģis izcīna “Liepāja Open 2023” Lielo balvu

Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos jau desmito reizi norisinājās starptautiskais minigolfa turnīrs ”Liepāja Open 2023”. Vīriešu un ”Open” klasē uzvarēja Norvēģijas sportists Ēriks Fause Hovinds.

27.02.2023 19:22

Šogad turnīram pieteicās 22 spēlētāji no septiņām valstīm.

Sacensības norisinājās deviņos apļos, pēc kuriem tika noteikti uzvarētāji atsevišķās klasēs, bet desmito apli spēlēja labākie 18 sportisti, cīnoties ”Open” klasē.

Vīriešu un ”Open” konkurencē dominēja Norvēģijas spēlētājs Ēriks Fause Hovinds, kurš pirmās sacensību dienas sešus apļus nospēlēja stabili – ar vidējo rezultātu zem 20.

Ēriks pēc ceturtā apļa iekārtojās līderpozīcijās un vadības grožus līdz finišam tā arī nevienam neatdeva, izcīnot uzvaru gan vīriešu konkurencē (190 punkti), gan ”Open” klasē (211), un pirmo reizi izcīnīja turnīra Grand Prix.

Junioru grupā pēc sacensību pirmās dienas vadībā bija izvirzījies 12 gadus vecais Mārtiņš Medveckis no MGK ”Līva”, tomēr turnīra finiša taisnē viņu apsteidza norvēģis Henriks Magnusens, bet Mārtiņš ierindojās 2. vietā.

Sieviešu konkurencē nepārspēta palika liepājniece Kristiāna Kirša, kura pārstāv Itālijas klubu ”Follonica”. Sudraba pozīcijā, pirmo reizi viesojoties Liepājā, izcīnīja Ķīnas spēlētāja Caijao Songa.

Vīriešu sacensībās aiz Hovinda uz pjedestāla otrā pakāpiena iekārtojās Emīls Šimanskis, par vienu punktu apsteidzot pērnā gada absolūto uzvarētāju, savulaik Vācijas izlases krāsas pārstāvošo Miroslavu Stopariču.

Itālis Andrea Montomoli ierindojās 4. vietā, bet turpmākās pozīcijas ieņēma Jānis Džiguns un Jānis Medveckis.

Senioru grupā pirmie divi apļi ne visai sekmīgi padevās Liepājas minigolfa kluba prezidentam Verneram Kiršam, tomēr pēc tam Verners strauji kāpināja tempu, cenšoties notvert līderi – Pasaules minigolfa federācijas viceprezidentu Pasi Aho no Somijas.

Pirms izšķirošā devītā apļa Kiršs bija panācis savu galveno konkurentu, taču roka stabilāka izrādījās somam, kurš ieguva savu pirmo uzvaru Liepājā individuālajā vērtējumā.

Verneram šoreiz sudrabs, bet 3. vietu izcīnīja Polijas MGC ”Sopot” prezidents Bogdans Milohs.

Komandu cīņā pārliecinošu uzvaru izcīnīja starptautiskā komanda ”Fire and Ice” (Ēriks Fause Hovinds, Miroslavs Stoparičs un Pasi Aho).

Cīņa par sudraba medaļām izvērtās saistoša, jo divas komandas – jauktā Latvijas/Itālijas vienība ”Balsam Spritz” (Kristiāna Kirša, Andrea Montomoli un Verners Kiršs) un Liepājas U23 junioru komanda ”Tourists” (Emīls Šimanskis, Rūdolfs Lagzda un Sandris Mūrnieks) – finišēja ar absolūti identisku rezultātu – 636 punkti. Pārspēlē pieredze šoreiz guva virsroku pār jaunību.

Desmitajā aplī tika izcīnīti kausi ”Open” klasē.

Pirms fināla, esot pārliecinošā vadībā ar desmit punktu pārsvaru, handikapu nosargāja un par turnīra absolūto čempionu kļuva Norvēģijas spēlētājs Ēriks Fause Hovinds, pirmo reizi izcīnot ”Liepaja Open” Lielo balvu.

Sudraba un bronzas ieguvēju noskaidrošanai bija jārīko pārspēle, jo gan Vācijas spēlētājs Miroslavs Stoparičs, gan mūsu Emīls Šimanskis finišēja ar identisku rezultātu.

Stoparičs pārspēlē izrādījās veiksmīgāks un izcīnīja 2. vietu, bet Emīlam jau otro gadu pēc kārtas bronza.