Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas airētāji Olimpiskās kvalifikācijas neziņā

Liepājas airētāji Olimpiskās kvalifikācijas neziņā
Aivis Tints kā airētājs cer piedalīties šīgada Eiropas čempionātā un pacīnīties par olimpisko ceļazīmi. (Foto: Markuss Rihards Dzintars)
26.03.2020 07:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Šonedēļ Starptautiskā Olimpiskā komiteja paziņojusi par Tokijas olimpiādes pārcelšanu uz nākamo gadu, kas ietekmē arī Liepājas kanoe airētāju dueta Aivja Tinta un Gata Pranka plānus. Viņiem secen ies maijā paredzētās Eiropas olimpiskās kvalifikācijas sacensības, un pagaidām neziņa valda arī par jūnijā ieplānoto Eiropas čempionātu, stāsta šī divnieka runasvīrs Aivis Tints.

– Aivi, kā valstī ieviestais ārkārtējais stāvoklis un pasaules sporta notikumu iepauzēšana ietekmē jūsu dueta darbu?

– Olimpiādes pārcelšana mūs ietekmē gan pozitīvi, gan negatīvi. Būtu bijis interesanti redzēt modeli, kā tiktu atlasīti olimpiādes dalībnieki. No otras puses, nākamgad būs iespēja labi sagatavoties. Mēs trenējamies, bet neko daudz nevaram ietekmēt.

– Vai tevis teiktais nozīmē, ka nākamgad vēl mēģināsiet kvalificēties olimpiskajām spēlēm?

– Jā. Pagājušajā gadā katram no mums bija ģimenes pieaugums, un šogad nostabilizēsies ikdienas ritms, kļūs mierīgāk. Mēs arī šogad būtu gatavi cīnīties par olimpisko ceļazīmi, bet mēs būtu forsējuši gatavošanos. Faktiski jau sākām forsāžu. Divi mēneši tikai bija palikuši, bet, ja tagad saka, ka nevajag, tad nevajag. Olimpiskā kvalifikācija bija paredzēta maija sākumā Čehijā. Sākotnēji sacensību datumus pabīdīja uz priekšu, tad bija informācija, ka atlasei ņems vērā iepriekšējā pasaules čempionāta rezultātus. Izskatījās, ka tādā gadījumā mēs atkal būtu pirmie aiz strīpas. Tas būtu pie nosacījuma, ja noņemtu krievus. Tāpēc liekas, ka labāk, lai neskatās pagājušā gada rezultātus un mēs paši varētu cīnīties par olimpiādi.

– Cik vietu bija paredzēts izcīnīt Eiropas zonas kvalifikācijā?

– Divas, bet kopumā eiropiešiem bija atvēlēts maz vietu. Pagājušā gada pasaules čempionātā pirmās trīs vietas ieņēma laivas no citiem kontinentiem, kas bija pārsteigums. Plus vēl uz olimpiādi atlasījās kanādieši. Olimpiādei no Eiropas kvalificējās piecas laivas, tai skaitā krievi, bet uz viņiem attiecas aizliegums piedalīties olimpiskajās spēlēs.

– Ar olimpiādes pārcelšanu pagaidām viss ir puslīdz skaidrs, bet kas notiek ar Eiropas un pasaules čempionātiem?

– Nav ne jausmas. Pasaules čempionāts olimpiskajās distancēs nebija paredzēts olimpiādes dēļ, bet jūnija sākumā ir ieplānots Eiropas čempionāts. Gribas uz to aizbraukt, jo, lai cik neforši tas skanētu, pašreizējā situācija mums nāk par labu. Mūsu valstī arī ir spēkā ierobežojumi, tomēr mums ir salīdzinoši vienkārši iziet trenēties uz ūdens. Mums ir divnieka laiva, un šāds treniņš divatā nav masu pasākums. Pārējo valstu sportistiem vispār viss ir nogriezts. Viņi vispār netrenējas. Feisbukā redzam, ko dara un ko nedara mūsu draugi un sāncenši. Vāciešiem, spāņiem, itāļiem, francūžiem ir karantīna, viņi vispār nevar iziet no mājām. Daži sportisti trenējas tikai dzīvoklī, kur nevar pilnvērtīgi sagatavoties ūdenssporta veidam. Džeki izmanto airēšanas trenažieri un veic specifiskus vingrinājumus, kaut ko viņi dara un mēģina, bet tā nav pilnvērtīga gatavošanās. Šādos apstākļos varētu paskatīties, cik katrs ir gatavs. Mums savā ziņā ir izveidojusies priekšrocība. Uz lielajām treniņnometnēm neesam bijuši, tagad varam pievilkt klāt. No mūsu skatpunkta tas ir pozitīvs aspekts.

– Ņemot vērā lielo neziņu, vai jūs paši saprotat, kad jums ar Gati jāsasniedz sportiskās formas virsotne?

– Formas pīķis ir ļoti būtisks. Citu valstu sportisti, piemēram, vācieši, saka – pat, ja olimpiāde notiktu šogad, šādos apstākļos tai nav iespējams sagatavoties. Taču mums sportiskā bāze ir izveidojusies tāda, ka mēs to mākam saforsēt. Redzēsim, kas no tā sanāks, kā tas izpaudīsies. Trenējušies esam. Turklāt nebūs tā, ka vienā brīdī paziņos par Eiropas čempionāta norisi pēc divām nedēļām. Mums pietiks, ja zināsim par sacensībām mēnesi vai divus iepriekš. Tagad mierīgi trenējamies, laika apstākļi arī to ļauj.

– Pagājušajā gadā jūs ar Gati ne tikai sportojāt, bet arī organizējāt sacensības “Liepājas īriens”. Vai tas iecerēts arī šogad?

– Bija paredzēts – divas dienas Zvejnieksvētku laikā, sadarbībā ar Latvijas supošanas federāciju un SUP čempionātu. Varētu sanākt diezgan labs pasākums.

– Aivi, kas šobrīd notiek Liepājas Futbola skolā?

– Audzēkņi trenējas attālināti. Treneriem ir iedoti uzdevumi, uzskaites veidlapas, video materiāli, arī teorijas pārbaudes. Audzēkņiem ne tikai jānofilmē, ko un kā viņi dara, bet arī jāmācās teorija. Ir sportisti, kuri uzdevumus pilda aktīvi. Esmu diezgan patīkami pārsteigts, ka džeki izturas visai profesionāli. Vecākajiem audzēkņiem ir treniņu grafiks, kas paredz, ka viņi trenējas ne vairāk par diviem cilvēkiem kopā. Arī viņiem veic uzskaiti, dažreiz viņi satiekas ar treneri, kurš pārbauda uzdevumus un endomondo datus. Lielie jau šajā ziņā ir gudrāki un viltīgāki (smejas).

– Lai gan vajadzētu būt tā, ka lielākā vecumā sportisti trenējas jau paši sev, nevis trenerim vai vecākiem.

– Ir dažādi. No komandas 18 spēlētājiem kādi pieci vai seši ir tādi, kas trenējas sev, bet pārējie trenējas – vienkārši lai paspēlētu futbolu. Arī tas ir labi, jo sports visiem noderīgs un nevienam nav liegts. Pozitīvi, ka cilvēki sporto.

Ārkārtējā stāvokļa dēļ skolas administrācija var sakārtot dokumentāciju, ko nepaguva izdarīt iepriekš. Beidzot veidojam arī skolas treniņprocesa sistēmu un atskaišu sistēmu, kam ikdienā nepietiek laika. Esam sākuši skatīties uz virzības vīziju – kurp mēs ejam, kādu futbolu gribam spēlēt, vērtējam, kāda fiziskā attīstība nepieciešama katrā vecumposmā. Skrupulozi vērtējam katru vecumu. Gribam izstrādāt paši savu darba plānu, lai pēc tam gadu no gada varētu analizēt, kas ir strādājis, kas ne. Tad varam šim plānam kaut ko pielikt klāt vai paņemt nost.

– Futbols ir komandas sporta spēle, un šajos apstākļos treniņos nav iespēju slīpēt kolektīvās sadarbības. Vai tas nozīmē, ka nodarbībās akcentu liekat uz fizisko sagatavotību?

– Teiksim tā, tie ir individuāli fiziskie treniņi ar bumbu. Gribam, lai puiši pēc iespējas vairāk pieskartos bumbai, bet pamatā tie ir individuāli fiziskie treniņi. Tagad daudz atkarīgs no tā, cik profesionāli treneri mācēs motivēt jauniešus darboties un strādāt pašiem ar sevi. Pienāks brīdis, kad būs jāatgriežas laukumā, un tajā brīdī arī izpaudīsies treneru profesionalitāte, lai neforsētu spēlētāju gatavību, lai nebūtu traumu.

– Gada ievadā bija dzirdams, ka Futbola skola šogad sadarbosies ar Latvijas futbola čempionāta pirmās līgas komandu “Grobiņas SC”. Vai šī apņemšanās paliek spēkā, ņemot vērā visus notikumus?

– Sadarbība būs. Viss jau ir spēkā. Grobiņas komandas treneris atkal būs Viktors Dobrecovs, kurš ir atgriezies arī darbā Liepājas Futbola skolā. Viņš mums ir labs ieguvums, ar labām idejām jau iesaistās skolas jaunās sistēmas izveidošanā. No viņa ir ko paņemt.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz