Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Olimpiskie centri lūdz valsts atbalstu

Olimpiskie centri lūdz valsts atbalstu
Foto: Ģirts Gertsons
18.03.2020 07:00

"Kurzemes Vārds"

Latvijas reģionālie olimpiskie centri aicina valdību nekavējoties sākt īstenot ārkārtas pasākumus, lai sniegtu finansiālu atbalstu krīzes skartajiem sporta infrastruktūras nozarē strādājošiem uzņēmumiem un darbiniekiem.

Atbalstu lūdz Liepājas, Cēsu, Daugavpils, Limbažu, Ventspils, Valmieras un Jelgavas olimpiskie centri. To kopīgajā paziņojumā teikts, ka šos sporta objektus ik dienu apmeklē vairāk nekā 20 000 sportistu gan profesionālā, gan amatieru līmenī, interešu izglītības audzēkņi un aktīvā dzīvesveida piekritēji. Tāpat sporta objektos ik gadu notiek vairāk nekā 3600 vietēja un starptautiska līmeņa pasākumi. Centru neto apgrozījums 2019. gadā bija vairāk nekā 10,6 miljoni eiro, bet nodokļu maksājumos samaksāti vairāk nekā 3,5 miljoni eiro.

Pēc ierobežojumu stāšanās spēkā uzņēmumi piedzīvo 100% apgrozījuma kritumu, līdz ar to ietekmēta uzņēmumu spēja nodrošināt objekta uzturēšanu – fiksēto izmaksu segšanu, darba algu samaksu, ir apdraudēta tālāka uzņēmējdarbības iespējamība, teikts paziņojumā.

Olimpisko centru pārstāvji aicina Ministru kabinetu nekavējoties atbrīvot krīzes skartos uzņēmumus no darba spēka nodokļu nomaksas vismaz uz četriem mēnešiem, aicina valstī vismaz uz 60 dienām ieviest krīzes darba nespējas lapas kā dīkstāves kompensāciju. Krīzes situācijai ieilgstot, uzņēmumi aicina sekot Dānijas piemēram un ieviest 75% algu apmaksu no valsts budžeta.

“Minētie pasākumi palīdzētu nozares uzņēmumiem saglabāt darba vietas, novērst bankrotu vilni un operatīvi atsākt darbību pēc ekonomiskās krīzes. Infrastruktūras apsaimniekošanas neveikšana būtiski ietekmē ēku ekspluatāciju turpmāk un var radīt neatgriezeniskus zaudējumu,” teikts organizāciju paziņojumā.

Saistītie raksti

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli