Oskaram Muižniekam 24.vieta Eiropas kalnu riteņbraukšanas čempionātā

Liepājā dzīvojošais un strādājošais alūksnietis Oskars Muižnieks izcīnījis 24. vietu Eiropas kalnu riteņbraukšanas čempionātā, kas norisinājās Šveicē.

Oskaram Muižniekam nedaudz pietrūka, lai īstenotu paša izvirzīto mērķi – finišēt čempionāta pirmajā divdesmitniekā. (Foto: lrf.lv)
22.06.2021 06:00

78 kilometru maratona distanci veica 127 dalībnieki, kuru pulkā bija arī divi latvieši – Oskars Muižnieks un Lauris Purniņš.

“Smagajā un kalnainajā (dalībnieki pievarēja 3900 augstuma metrus) trasē mūsu sportisti cīnījās savu spēju robežās. Kā jau varēja gaidīt, nedaudz augstāk ir Muižnieks. No Alūksnes nākušais sportists, lai arī nedaudz pārķēra tempu distances pirmajā daļā, ļoti spēcīgā konkurencē finišēja pēc 4 stundām 32 minūtēm un 43 sekundēm, izcīnot 24. vietu. Tieši aiz Oskara ierindojās vairākkārtējais pasaules čempions Albans Lakata. Uzvarētājam Andresam Sīvaldam no Vācijas Muižnieks piekāpās 29 minūtes un 53 sekundes, 2. vietu izcīnīja itālis Samuels Porro (+00:03:57), bet bronzas medaļa tika Martinam Stosekam no Čehijas (+00:07:58). Lauris Purniņš arī cīnījās lieliski un finišēja 35. vietā. Finišu Lauris sasniedza 36 minūtes un 45 sekundes pēc uzvarētāja,” informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Oskars Muižnieks pēc sacensībām pastāstīja, ka viņa mērķis bija pacīnīties par pirmo divdesmitnieku, tomēr viņš kļūdījies jau čempionāta ievadā.

“Konkurence bija liela, piedalījās visi labākie braucēji. Sākotnējais mērķis bija turēties līdzi līderiem. Pirmajā kalnā mēģināju to darīt, bet sapratu, ka tā bija kļūda. Kalna vidū apzinājos, ka jāmet temps nost, nedaudz atjaunojos, bet tajā brīdī jau bija par vēlu. Trases vidū cīnījos, braucu savā tempā, un kļuva vieglāk. Nostabilizējos top-25, zināju, ka beigas būs vissmagākās. Grūti gāja tehniskajos braucienos. Šī bija vistehniskākā trase, kādā esmu braucis starptautiskās sacensībās. Kopumā ļoti labs rezultāts, tomēr pirmajā divdesmitniekā nefinišēju. Beigās arī kritu un palaidu garām vienu braucēju. Jātrenējas un jāgatavojas pasaules čempionātam,” pēc finiša sacīja O. Muižnieks.