Piektdiena, 10. maijs Maija, Paija

HK “Vaiņode” otro posmu sāk ar neveiksmi

Latvijas handbola virslīgas otrā posma pirmo spēli aizvadījis HK ”Vaiņode”. B grupas mačā mūsējie savā laukumā sacentās ar HK ”Ogre/Hydrox” un piekāpās ar 24:32 (10:16).

27.02.2023 06:00

Pēc regulārā čempionāta virslīgas sešas labākās komandas sadalītas divos trijniekos, bet 7. vietas ieguvēja ”Salaspils” sacensību otrajā posmā vairs nepiedalās.

A grupā cīņas turpinās ZRHK ”Tenax Dobele”, ASK ”Zemessardze/LSPA” un ”MSĢ”, bet B grupu veido HK ”Ogre/Hydrox”, HK ”Vaiņode” un SK ”Latgols”.

Regulārajā turnīrā sakrātie punkti tiek ieskaitīti arī sacensību otrajā posmā.

Regulāro sezonu ražīgāk aizvadīja ogrēnieši, kuri iekrāja vairāk punktu un uzvarēja abās savstarpējās spēlēs (37:27, 33:24). Lielisks spēles sākums padevās mājinieku aizsardzībai – pirmo golu viesi iemeta vien pēc ātrā pretuzbrukuma pēc nospēlētām sešām minūtēm.

Kļūdu bija gana daudz, un viesiem turklāt traucēja arī nevajadzīgas emociju izpausmes. Devītajā minūtē zemgaļi nopelnīja pirmo noraidījumu, bet laukuma saimnieki pamanījās šajā laikā ielaist divus golus un rezultāts tobrīd kļuva 4:4.

Pēc samērā sekmīgā sākuma vaiņodniekiem iestājās ilgāks klusuma periods, kad uzbrukumi regulāri iestrēga ogrēniešu aizsardzībā. Nākamās astoņas minūtes viesu vārtu tīkls klusēja, bet oponenti panāca jau piecu vārtu pārsvaru.

Pirmā puslaika izskaņā mūsējie varēja palepoties ar 40 procentu metienu precizitāti, bet viesiem tā sasniedza 57 procentu atzīmi.

Pozitīvas vēsmas neatnesa arī otrā puslaika sākums – rezultāts auga līdzīgi, ļaujot ogrēniešiem turēties sešu septiņu vārtu attālumā. Viesi turpināja krāt noraidījumus, bet mājinieki pretinieku nedisciplinētību neizmantoja, gluži otrādi, Ogres handbolisti mazākumā savu pārsvaru vēl nostiprināja un otrā puslaika vidū rezultāts kļuva 24:15.

Vaiņodnieki gan atrada spēkus un resursus, lai uzlabotu sniegumu. Precizitāte uzlabojās, un sešas minūtes līdz fināla svilpei mūsējie pietuvojās līdz 23:28.

Tomēr intrigas iedīgļus ogrēnieši gan ātri apslāpēja un atgrieza cīņu sev vēlamajā gultnē. Mājinieku labā Oskars Pāvils guva astoņus vārtus, bet viesiem ar 11 goliem izcēlās Aleksandrs Patsikailiks.

11. martā HK ”Vaiņode” izbraukumā sacentīsies ar SK ”Latgols”