Par Latvijas absolūto čempionu minigolfā kļūst liepājnieks Emīls Šimanskis

Liepājā, Jūrmalas parka laukumos, Latvijas minigolferi cīnījās par Latvijas čempionu tituliem un vienlaikus izspēlēja arī Latvijas kausa posma sacensības. Par Latvijas absolūto čempionu otro reizi karjerā kļuva liepājnieks Emīls Šimanskis.

12.08.2021 06:00

Lai gan šoreiz nestartēja vairāki vadošie Latvijas spēlētāji, sacensības izvērtās ļoti spraigas un interesantas un ieies vēsturē ar to, ka teju visās grupās pērnā gada čempioni aizstāvēja savus titulus.

Sieviešu konkurencē par Latvijas čempioni jau sesto gadu pēc kārtas kļuva liepājniece Kristiāna Kirša – 135 punkti 5 apļos.

Junioriem par Latvijas čempionu jau piekto gadu pēc kārtas tika kronēts Rūdolfs Lagzda, kurš sakrāja 127 punktus, savu tuvāko konkurentu Sandri Mūrnieku apsteidzot par 14 punktiem.

Pārsteigumu nebija arī senioru grupā, kur par uzvarētāju kļuva titulētais Verners Kiršs.

Vīriešu konkurencē no pirmā apļa vadībā izvirzījās nesenais juniors, liepājnieks E. Šimanskis, kurš ar lielisku un stabilu spēli neatstāja nekādas cerības pārējiem konkurentiem un izcīnīja savu pirmo uzvaru. Jānis Džiguns palika 2. vietā, bet ar pjedestāla pēdējo pakāpienu nācās samierināties pērnā gada čempionam, grobiņniekam Reinim Mārtiņam Miķelsonam.

Savukārt par Latvijas absolūto čempionu otro reizi karjerā kļuva E. Šimanskis, kurš ieguva 109 punktus, 2. vietu ar 119 punktiem izcīnīja V. Kiršs. Pēdējā aplī 3. vietu izcēla juniors R. Lagzda, par 2 punktiem apsteidzot līdz šim stabili spēlējošo J. Džigunu.

Turpinājumā Latvijas labākie jaunie minigolferi dosies uz pasaules junioru “Grand Prix” turnīru Vācijā. Šis turnīrs risināsies plānotā pasaules junioru čempionāta vietā, kas Covid-19 dēļ pārcelts uz 2022. gadu. Savukārt Latvijas kausa 4. posma sacensības notiks 6. septembrī Rīgā, Mežaparka laukumos.