Aizvadītas pirmās spēles Liepājas čempionātā basketbolā

23.02.2009 11:49

22. februārī ar divām spēlēm Liepājas Olimpiskajā centrā tika dots starts Liepājas pilsētas čempionātam basketbolā 2009. Šā gada čempionātu atklāja “ASFALTS”  un “RM Siltums” savstarpējā cīņa, kurā ar rezultātu 92:64 pārāki bija “RM Siltums” basketbolisti.

Čempionāta atklāšanas spēlē tikās “ASFALTS” un “RM Siltums” komandas, kuras spēli uzsāka apņēmīgi. Nedaudz veiksmīgāk darbojās “RM Siltums”, kuri pirmo ceturtdaļu noslēdza savā labā – 20:14. Arī otrajā ceturtdaļā nedaudz veiksmīgāk darbojās jau pieminētie “RM Siltums” basketbolisti, kuri pirmo puslaiku noslēdza ar 13 punktu pārsvaru – 43:30.

Pēc pārtraukuma nekas būtisks nemainījās un “RM Siltums” turpināja atrauties. Līdz ar to pirmajā 2009. gada čempionāta spēlē tika fiksēta itin pārliecinoša uzvara – 92:64. Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Guntars Trabliks, kurš guva 27 punktus. Zaudētājiem 14 punktus guva Nikolajs Dudko, tajā skaitā 4 tālmetieni.

Pēc neilga pārtraukuma tika aizvadīta arī otrā čempionāta atklāšanas dienas spēle, kurā tikās pagājušā gada 2.vietas ieguvēji – “Interspiro” pret “LDC” (Liepājas datora centrs). Jau no spēles sākuma iezīmējās pašreizējo vicečempionu pārsvars, kuri ātri izrāvās priekšā, noslēdzot pirmo desmitminūti savā labā – 30:18. Otrajā ceturtdaļā vēl par dažiem punktiem “Interspiro” palielināja pārsvaru, kuri atpūtā devās ar 18 punktu pārsvau – 52:34.

Arī pēc pārtraukuma “Interspiro” apliecināja savu favorīta statusu un svinēja savu pirmo pārliecinošo uzvaru čempionātā ar 89:59. Rezultatīvākais ar 16 punktiem uzvarētāju rindās bija Haralds Liniņš, kurš guva 16 punktus. Interesanti, ka pieci spēlētāji “Interspiro” sastāvā guva vairāk par 10 punktiem. Zaudētājiem 14 punktus guva Alvis Zombergs.

Atgādināsim, ka pārējās komandas spēles šajā kārtā tika pārceltas uz citiem datumiem, jo visas komandas uz šo brīdi vēl nebija gatavas startēt.

Jau nākamās spēles Liepājas Olimpiskajā spēlē norisināsies 28. februārī, kad pirmās cīņas sākums pulksten 11:00.