Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

”Ģeodēzists” izjauc ierasto fināla dueli

11.03.2018 20:03

Aizvadītajā sestdienā, 10. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas atbildes pusfināla spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Pateicoties ”Ģeodēzists” atkārtotai uzvarai pār ”Oskara Transports” komandu, tiks izjaukts ierastais pēdējo gadu finālistu duelis. Savukārt 2.divīzijas ietvaros ”Gavieze” pārspēja ”Kraukļus”, tādējādi pagarinot sēriju uz trešo izšķirošo spēli pēc nedēļas.

Sestdien, 10.martā, tika aizvadītas visas četras pirmās un otrās divīzijas atbildes pusfināla spēles. Pirmajās divās spēlēs laukumā izgāja 1.divīzijas komandas un kā pirmie finālisti tika noskaidroti starp ”Liepājas Universitātes” un ”LPPP/Nīca” komandām. Pirmajā mačā itin pārliecinošu panākumu izcīnīja ”LPPP/Nīca”, taču šoreiz pretējās domās bija ”Liepājas Universitātes” studenti, kuri pirmo puslaiku noslēdza savā labā ar 12 punktu vadību (41:29). Spēles trešais ceturksnis sagrieza visu ar kājām gaisā un ””LPPP/Nīca” spēja lauzt mača gaitu, panākot līdzsvaru spēlē. Pēdējās 10 minūtēs ritēja līdzīga spēkošanās, taču ”Universitātes” īsais soliņš lika par sevi manīt un komanda piezīmju apstākļu dēļ spēja spēli pabeigt tikai četru spēlētāju sastāvā un piedzīvojot zaudējumu visā mačā ar rezultātu 65:70. Tas nozīmē, ka 31.martā par 3.vietu spēkiem mērosies ”Liepājas Universitātes” komanda, bet ”LPPP/Nīca” jau trešo gadu pēc kārtas cīnīsies finālā. Uzvarētājiem labākais ar 14 gūtajiem punktiem bija Toms Leiteris. Savukārt ”Universitātes” komandas rindās ar 18 gūtajiem punktiem izcēlās komandas kapteinis Edijs Silnieks.

Dienas otrajā spēlē laukumā izgāja regulārā čempionāta otrā un trešā spēcīgākā komanda, attiecīgi, ”Oskara Transports” un ”Ģeodēzists”. Pirmajā abu komandu mačā nedaudz negaidīti pārliecinošu panākumu izcīnīja mērnieki, līdz ar to spraiga un līdzvērtīga spēkošanās bija gaidāma šajā atbildes mačā. ”Oskara Transports” spēli iesāka ļoti labi un ātri vien pārņēma vadību mačā, taču sākot ar otro ceturksni pamazām iespēlējās arī ”Ģeodēzists”, panākot līdzsvaru uz rezultāta tablo. Spraiga spēkošanās turpinājās arī otrajā puslaikā un mača liktenis izšķīrās tikai pēdējās minūtēs, kur sekmīgāku sniegumu nodemonstrēja ”Ģeodēzists”, tādējādi izcīnot uzvaru arī atbildes spēlē ar rezultātu 94:87 un pēc divu gadu pārtraukuma iekļūstot finālā un izjaucot ierasto ”LPPP/Nīca” un ”Oskara Transports” fināla dueli. Uzvarētājiem labākais ar 20 gūtajiem punktiem bija Jānis Ķudis, bet 19 punkti Mārtiņa Strika rēķinā. Savukārt ”Oskara Transports” komandu no zaudējuma neglāba arī Anda Zariņa un Nika Lagzdiņa, attiecīgi, 28 un 20 gūtie punkti.

Pēdējās divās atbildes pusfināla spēlēs laukumā izgāja 2.divīzijas komandas un kā pirmie uz laukuma devās ”Kraukļu” un ”Gaviezes” basketbolisti. Pirmajā mačā uzvaru pēdējās sekundēs izrāva ”Kraukļi”, līdz ar to spraiga un līdzvērtīga cīņa bija gaidāma arī šajā mačā. Cerības attaisnojās un arī šī komandu spēkošanās ritēja līdzīgi visas 40 minūtes, taču šoreiz vairāk veiksmes uzsmaidīja ”Gaviezes” komandai, kura spēja revanšēties ”Kraukļiem” ar rezultātu 68:64, tādējādi panākot izšķirošos trešo cīņu, kas norisināsies tieši pēc nedēļas. Uzvarētājiem labākais ar 19 gūtajiem punktiem bija Reinis Līnis. Savukārt ”Kraukļu” rindās 18 punkti Didža Vilnīša rēķinā.

Atbildes pusfināla cīņas noslēdzās ar 2.divīzijas regulārā čempionāta otro un trešo spēcīgāko komandu dueli starp ”Promenade Hotel” un ”Fēnikss”. Pirmajā abu komandu cīņā krietni vien pārāki bija ”Promenade Hotel” un līdzīgs scenārijs ritēja arī šajā mačā, jo ”Fēnikss” komandai nebija nekādu argumentu un beigu beigās tika piedzīvots zaudējums ar 30 punktu starpību – 44:74. Uzvarētājiem līdera cienīgu sniegumu nodemonstrēja komandas kapteinis Mārtiņš Kravčenko, kurš uzvaru kaldināja ar 29 gūtajiem punktiem. Savukārt ”Fēnikss” rindās 15 punktus guva Jānis Poriņš.

Ņemot vērā atbildes pusfināla spēļu rezultātus ir skaidrs, ka trešā izšķirošā cīņa par iekļūšanu finālā būs nepieciešama tikai starp 2.divīzijas komandām ”Kraukļi” un ”Gavieze”, kura norisināsies svētdien, 18. martā, pulksten 14:00. Šīs cīņas laikā arī noskaidrosies galējais spēļu kalendārs 31. martam, kad norisināsies fināla spēles abu divīziju ietvaros. Norises vieta paliek nemainīga – Liepājas Olimpiskais centrs un ieeja skatītājiem ir bezmaksas.