”Ģeodēzists” kļūst par divkārtējiem pilsētas čempioniem basketbolā

31.03.2013 00:01

Sestdien, 30. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas fināla cīņas Liepājas pilsētas čempionātā basketbolā. Spēlē par 3. vietu triumfēja ”Red Sun Buffet” komanda, bet finālā otro gadu  pēc kārtas triumfēja ”Ģeodēzists” basketbolisti.

Sestdienas pirmajā spēlē par 3. vietu spēkiem mērojās ”LSSS” un ”Red Sun Buffet” komandas. Abu komandu regulārā čempionāta spēlē pārāki ar rezultātu 77:65 bija ”LSSS” jaunieši, taču šoreiz jau no mača pirmajām minūtēm vadībā izvirzījās sarkanās bufetes basketbolisti, kuri pēc pirmā puslaika atradās komfortablā vadībā – 39:28.

Pēc pārtraukuma nekas būtisks laukumā nemainījās un bufetes vīri droši aizveda maču līdz galam, tādējādi jau otro gadu pēc kartas čempionātu noslēdzot 3. pozīcijā. Galarezultātā tika izcīnīta uzvara ar 84:63. Uzvarētājiem labākais ar 32 gūtajiem punktiem bija Klāvs Ansons, bet ”LSSS” rindās ar 21 gūto punktu izcēlās Jēkabs Bitenieks.

Uzreiz pēc bronzas spēles tika aizvadīta fināla cīņa starp ”Ģeodēzists” un ”Liepājas Papīrs” komandām. Regulārā čempionāta ietvaros pārāki bija ”Ģeodēzists” basketbolisti, kuri izcīnīja grūtu uzvaru ar rezultātu 72:64 un līdzīgs scenarijs ritēja arī sestdienas galvenajā spēlē.

Lielākoties vadībā atradās pērnie čempioni ”Ģeodēzists”, taču nekur tālu ”Papīrs” basketbolisti savus pretiniekus neatlaida un līdz pat ceturtās ceturtdaļas sākumam laukumā ritēja līdzīga spēkošanās. Mača un arī šī čempionāta liktenis izšķīrās pēdējās 10 minūtēs, kuras daudz veiksmīgāk aizvadīja ģeodēzisti, tādējādi izcīnot uzvaru ne tikai spēlē, bet arī visā čempionātā ar rezultātu 72:54.

Čempionu sastāvā rezultatīvākais ar 19 gūtajiem punktiem bija Matīss Miknis, bet ar 15 punktiem izcēlās Artūrs Freimanis. ”Liepājas Papīrs” rindās rezultatīvākais ar 10 gūtajiem punktiem bija Oskars Liepiņš.

Uzreiz pēc spēlēm notika arī apbalvošanas ceremonija, kurā tika pasniegtas arī vairākas individuālās balvas. Rezultatīvākā spēlētāja tituls tika Vairim Pusaudzim no ”Red Sun Buffet” komandas, kurš vidēji spēlēs izcēlās ar 29 gūtajiem punktiem. Par labāko tālmetiena izpildītāju tika atzīts ”Liepājas Universitātes” komandas līderi Niku Lagzdiņu, kurš kopumā čempionātā realizēja 35 tālmetienus. Bet par izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju jeb MVP tika atzīsts čempionu līderis Artūrs Freimanis, kurš izšķirošajās spēlēs komandas labā vidēji izcēlās ar 18 gūtajiem punktiem.

Organizatori ir cerības pilni, ka komandu skaits nākošajos gados tikai un vienīgi pieaugs un čempionāts būs tik pat interesants kā šogad. Tāpat organizatori vēlas pateikt Lielu paldies arī visiem atbalstītājiem par sniegto atbalstu čempionāta tapšanā: Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvalde, Liepājas Olimpiskais centrs, Čilli Pica un Pepsi.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (spēle par 3. vietu):

”LSSS” – ”Red Sun Buffet” 63:84 (19:17, 9:22, 17:24, 18:21)

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts (fināla spēle par 1. vietu):

”Ģeodēzists” – ”Liepājas Papīrs” 72:54 (15:6, 20:19, 16:22, 21:7)