Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

”Interspiro” zaudē pozīcijas

30.03.2009 10:59

Svētdien, 29. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas visas 8. kārtas spēles pilsētas basketbola čempionātā. Par visspraigāko maču izvērtās ”Interspiro” un ”APL” komandu spēkošanās, kur Rūdolfa Otto realizētais tālmetiens 2 sekundes pirms mača finālsvilpes atnesa uzvaru ”APL” jauniešiem – 69:67.

8. kārtas mači iesākās ar ”Vērgale” un ”Asfalts” savstarpējo cīņu, kurā visai negaidīti aizritēja līdzīga cīņa līdz pat otrā puslaika sākumam. Starpcitu, pirmo ceturtdaļu ”Asfalts” puiši noslēdza savā labā (29:22). Tomēr otrajā spēles puslaikā pamazām viss tika sakārtots pa plauktiņiem un Vērgale galu galā tika pie uzvaras – 112:77. Uzvarētājiem lielisku maču aizvadīja Edgars Sviklis, kurš guva 35 punktus, tai skaitā 6 tālmetieni. Kopumā Vērgales komanda šajā mačā realizēja 15 tālmetienus. Zaudētājiem ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Māris Bileskalns.

Otrajā svētdienas mačā tikās ”Liepājas BS” ar ”RM Siltums” basketbolistiem. Jau no pašas spēles sākuma vadību mačā pārņēma basketbola skolas jaunieši, kuri vēlāk arī guva pārliecinošu uzvaru – 96:55. Šis jaunajiem Liepājas basketbolistiem bija trešais panākums šajā nedēļas nogalē, sagādājot ”Siltums” basketbolistiem vissāpīgāko zaudējumu līdz šim. Uzvarētājiem lielisku spēli aizvadīja komandas līderis Mareks Mejeris, kurš guva 41 punktu, kas līdz šim ir visaugstākais rādītājs šajā čempionātā. Pretiniekiem labākais bija Guntars Trabliks, kurš izcēlās ar 19 gūtajiem punktiem.

Par visspraigāko maču izvērtās ”Interspiro” un ”APL” komandu spēkošanās, kur visu spēles laiku ritēja ļoti līdzīga cīņa. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar neizšķirtu – 18:18. Otro desmitminūti ar divu punktu pārsvaru noslēdza iepriekšējā gada vicečempioni – Interspiro” (36:34), taču trešajā atkal pārāki bija ”APL” puiši. Līdz ar to, izšķirošās desmit minūtes iesākās ar nelielu ”APL” komandas vadību. Tajā vadībā pabija te viena, te otra komanda, taču izšķirošie notikumi risinājās spēles pēdējā minūtē. Pie rezultāta 66:67 pēdējais uzbrukums piederēja ”APL” basketbolistiem, kuri nekļūdījās – Rūdolfs Otto realizēja tālmetienu 2 sekundes pirms mača finālsvilpes, kļūdams par mača varoni. Atlikušajā laikā ”Interspiro” neko ievērības cienīgu nespēja izdarīt un ”APL” varēja līksmot – 69:67. Lielisku sniegumu uzvarētājiem parādīja Ģirts Kalve, kurš šajā mačā guva 31 punktu. Izšķirošā tālmetiena autors Rūdolfs Otto guva tikai 6 punktus, tomēr šis tālmetiens ”APL” komandai ir bijis zelta vērts. Pretiniekiem labākais bija Normunds Jansons, kurš guva 19 punktus.

Pulksten 15:30 savā starpā tikās čempionāta līdervienība – ”Zīle 1” ar ”Kraukļu” komandu. Jau no pašas spēles sākuma vadībā izvirzījās ”Zīles” basketbolisti (11:0), kuri savu pārsvaru palielināja visas spēles garumā. Galarezultātā, pārliecinoša uzvara – 107:59. Uzvarētājiem labākais bija Artis Ate, kurš izcēlās ar 27 gūtajiem punktiem. Arī čempionāta jaunākais dalībnieks (Arnis Ate) tika pie saviem pirmajiem punktiem čempionātā – 8 (tai skaitā 2 tālmetieni). Pretiniekiem Dāvis Šveiduks izcēlās ar 18 gūtajiem punktiem. Atgādināsim, ka mačā nepiedalījās ”Kraukļu” komandas līderis Ingus Stūrmanis.

Pēdējā 7. kārtas spēlē tikās ”Mērnieks.LV” ar ”LDC” basketbolistiem. Neskatoties uz pirmā puslaika 4 punktu deficītu (35:39), ”Mērnieks” puiši otrajā puslaikā saņēmās un beigu beigās izcīnīja samērā pārliecinošu uzvaru – 87:67. Visu izšķīra spēles trešā ceturtdaļa, kuru ””Mērnieks” uzvarēja ar (31:11). Uzvarētājiem rezultatīvu maču aizvadīja Gatis Jagmins, kurš izcēlās ar 30 gūtajiem punktiem, taču pretiniekiem rezultatīvākais bija Igors Kuzņecovs – 24 punkti.

Liepājas pilsētas čempionāts basketbolā, 29. marts

Asfalts – Vērgale 77:112 (29:22, 19:31, 13:26, 16:33) M.Bileskalns – 20; E.Sviklis – 35.
Liepājas BS – RM Siltums 96:55 (22:13, 26:16, 24:11, 24:15) M.Mejeris – 41; G.Trabliks – 19.
Interspiro – APL 67:69 (18:18, 18:16, 12:18, 19:17) N.Jansons – 19; Ģ.Kalve – 31.
Zīle 1 – Kraukļi 107:59 (33:9, 15:19, 27:12, 32:19) Artis Ate – 27; D.Šveiduks – 18,
Mērnieks.LV – LDC 87:67 (27:28, 8:11, 31:11, 21:17) G.Jagmins – 30; I.Kuzņecovs – 24.