“Liepājas Papīrs” atspēlējas un iekļūst finālā

25.03.2013 00:10

Sestdien, 23. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadīta izšķirošā pusfināla spēle Liepājas pilsētas basketbola čempionātā starp ”Red Sun Buffet” un ”Liepājas Papīrs” komandām. Atspēlējot 17 punktu deficītu smagu uzvaru spēlē svinēja ”Liepājas Papīrs” basketbolisti, tādējādi iekļūstot finālā, kur pretiniekos būs iepriekšējā gada čempioni ”Ģeodēzists”.

Abām komandām šī bija atbildes pusfināla spēle. Pirmajā spēlē pirms nedēļas nedaudz veiksmīgāki bija ”Papīrs” basketbolisti, svinot panākumu ar rezultātu 82:76. Līdz ar to, tieši šajā spēlē tika noskaidroti otrie fināla dalībnieki un iekrātais sešu punktu pārsvars ”Papīrs” komandai nebūt nebija drošs.

”Red Sun Buffet” basketbolisti šo spēli iesāka ļoti apņēmīgi un ātri vien komanda izvirzījās vadībā. Pēc pirmās ceturtdaļas bufetes pārsvars bija divi punkti, taču pagalam neveiksmīgi otro ceturksni aizvadīja “Liepājas Papīrs” basketbolisti, kuri šo 10 minūšu laikā spēja gūt tikai 13 punktus, bet savā grozā tika ielaisti 25 ači, tādējādi pēc puslaika bufetes pārsvars sasniedza jau 14 punktus – 45:31.

Trešās ceturtdaļas sākumā ”Red Sun Buffet” pārsvars sasniedza jau 17 punktus, tomēr līdz ceturtās ceturtdaļas sākumam ”Papīrs” komandai to izdevās sadeldēt vairāk kā uz pusi un pēdējās 10 minūtes iesākās vairs tikai ar +7 – 58:51.

Līdzīga spēkošanās turpinājās arī noslēdzošajās 10 minūtēs, taču nedaudz veiksmīgāki šajās tik svarīgajās minūtēs bija ”Papīrs” basketbolisti, kuri ne tikai panāca līdzsvaru spēlē, bet beigu beigās pārņēma arī vadību, kuru noturēja līdz pat mača beigu finālsvilpei – 77:73. Līdz ar to, komanda divu spēļu summā triumfēja ar plus 10 (159:149).

“Liepājas Papīrs” komandas rindās rezultatīvākais ar 20 gūtajiem punktiem bija Oskars Liepiņš, bet 18 punktus guva Mārtiņš Lūsis. Savukārt “Red Sun Buffet” rindās ar 25 punktiem izcēlās Raivis Kalējs, bet 20 punkti Klāva Ansona rēķinā.

Līdz ar to fināla cīņas par medaļām, kas norisināsies 30. martā spēlē par 3. vietu pulksten 13:30 spēkiem mērosies ”LSSS” un ”Red Sun Buffet” komandas. Savukārt uzreiz pēc šīs spēles pulksten 15:00 notiks fināla spēle starp ”Ģeodēzists” un ”Liepājas Papīrs” komandām. Uzreiz pēc spēlēm, turpat Arēnā, notiks arī apbalvošanas ceremonija.