”LPPP/Nīca” regulāro čempionātu noslēdz ar perfektu bilanci

18.02.2019 22:17

Aizvadītajā nedēļā, 14. un 16. februārī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika nospēlētas pēdējās kārtas spēles Liepājas pilsētas basketbola regulārajā čempionātā vīriešiem, tādējādi noskaidrojot visus ceturtdaļfināla pārus, kuri savas cīņas uzsāks tieši pēc nedēļas.

Noslēdzošā kārta sākās ar divām spēlēm ceturtdienas vakarā. Viena no spēlēm notika 2.divīzijas ietvaros, kur ”Fēnikss” salīdzinoši līdzīgā mačā tikai beigās salauza ”Kraukļi” pretestību ar rezultātu 75:62, tādējādi nosargājot 2.vietu regulārajā čempionātā un automātisku vietu pusfinālā. Savukārt otrajā dienas spēlē starp 1.divīzijas komandām ”LSSS” ar rezultātu 72:56 pārspēja ”Liepājas Universitātes” basketbolistus, tādējādi studentus nostādot itin neapskaužamā situācijā, kuriem par iekļūšanu ceturtdaļfinālā un neizkrišanu no spēcīgāko divīzijas bija jācer uz labvēlīgu citu spēļu rezultātu, kas notika sestdienas pēcpusdienā.

Sestdien tika aizvadītas pēdējās trīs regulārā čempionāta spēles un ar vislielāko interesi tika gaidīta tieši pirmā spēle starp ”Promenade Hotel” un ”Lesjofors” komandām. Šī spēle bija ”būt vai nebūt” Promenādes basketbolistiem, kuriem šajā dienā bija jāizcīna tikai un vienīgi uzvara. Pēc pirmā puslaika komandas šķīra tikai trīs punkti, taču mača lūzums notika trešajā ceturksnī, kuru laikā ”Promenade Hotel” spēja iekrāt vairāk kā 10 punktu pārsvaru, nosargājot to arī pēc beigu fināla svilpes ar rezultātu 61:50, tādējādi izcīnot sev vietu izslēgšanas spēlēs un palikšanu spēcīgāko saimē uz vēl vienu sezonu. Tajā pašā laikā liktenīgs šis iznākums bija ”Liepājas Universitātes” komandai, kurai jāsamierinās ar pēdējo 7.vietu un izkrišanu no 1.divīzijas nākošajā sezonā.

Dienas otrajā spēlē laukumā izgāja abas 1.divīzijas līdervienības ”LPPP/Nīca” un ”Ģeodēzists”. Šī spēle raugoties no turnīra tabulas viedokļa absolūti neko neizšķīra un vienīgais atklātais jautājums palika, vai ”LPPP/Nīca” kā vienīgā komanda spēs regulāro čempionātu noslēgt ar perfektu bilanci. Tā tas arī notika un komanda droši kontrolēja notikumus laukumā arī šajā mačā, izcīnot pārliecinošu panākumu ar rezultātu 100:71. Uzvarētājiem tieši pusi no komandas kopā gūtajiem punktiem guva divi spēlētāji – Vairis Pusaudzis un Matīss Caune, kuri izcēlās ar 25 punktiem. Savukārt ”Ģeodēzists” rindās rezultatīvākā spēlētāja gods Mārtiņam Strikam, kuram 15 punkti.

Regulārā čempionāta pēdējā spēlē laukumā izgāja 2.divīzijas komandas SIA ”Parabelum” un ”Simauto”, kuru iznākums arī ietekmēja ceturtdaļfināla pārus. Pateicoties ”Parabelum” uzvarai ar rezultātu 78:61, noskaidrojās, ka tieši šīm abām komandām šķēpi būs jākrusto arī ceturtdaļfinālā. Uzvarētājiem labākais šajā spēlē bija Kārlis Mickāns, kura rēķinā 31 gūtais punkts. Savukārt ”Simauto” no zaudējuma neglāba arī Jāņa Miķelsona 25 gūtie punkti.

Nākošās un tajā pašā laikā arī pirmās ceturtdaļfināla cīņas tiks aizvadītas jau šajā nedēļā. Atgādinām, ka pirmo divu vietu īpašnieki pēc regulārā čempionāta automātiski garantē sev vietu pusfinālā, savukārt ceturtdaļfinālos līdz vienas komandas divām uzvarām piedalās komandas no 3. – 6.vietai gan 1.divīzijas, gan 2.divīzijas ietvaros. Visas pirmās ceturtdaļfināla cīņas tiks aizvadītas svētdien, 24.februārī, no pulksten 13:00 līdz 19:00.