Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Pilsētas čempionāta līderi – ”Ģeodēzists” un ”Zīle 1”

16.02.2010 11:42

No piektdienas līdz pirmdienai, Liepājas Olimpiskajā centrā tika izspēlētas visas piecas trešās kārtas spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Šobrīd vienīgās komandas, kas čempionātā startē bez zaudējumiem ir ”Zīle 1” un ”Ģeodēzists” basketbolisti.

Pirmā trešās kārtas spēle starp ”Zīle 1” un Pāvilostas novads ”Vērgale” komandām tika aizvadīta jau piektdien. Abas komandas pirmajās divas kārtās bija cīnījušās bez zaudējumiem un bija pamatotas cerības redzēt interesantu un saistošu cīņu arī šoreiz. Taču pašreizējie Liepājas čempioni tā nedomāja un ”Zīle 1” basketbolisti jau pēc puslaika bija iekrājuši 17 punktu pārsvaru – 47:30. ”Zīles” basketbolisti turpināja dominēt arī otrajā puslaikā un beigu rezultātā tika izcīnīta pārliecinoša uzvara ar rezultātu 103:59.

Sestdien, 13. februārī, tika aizvadītas divas spēles. Vispirms, laukumā izgāja iepriekšējās sezonas ”mazā fināla” komandas – ”Ģeodēzists” un ”Interspiro” basketbolisti. Laukumā pārliecinoši dominēja ”Ģeodēzists” basketbolisti, kuri pirmo puslaiku noslēdza ar plus 26 – 48:22. Nekas nemainījās arī spēles otrajā puslaikā, turklāt, pēc trešās ceturtdaļas komandas šķīra jau 32 punkti (62:30). Lai arī pēdējās desmit minūtēs veiksmīgāki bija ”Interspiro” basketbolisti, galarezultātu tas īpaši nemainīja – 79:58 pārliecinoša ”Ģeodēzists” uzvara.

Savukārt, dienas otrajā spēlē tikās ”Kraukļi/Liepājas Papīrs” basketbolisti un ”Asfalts” puiši. Kā jau bija paredzams, ”Kraukļi” jau no pirmajām minūtēm izvirzījās vadībā un beigu sirēnai vēstot rezultāts bija – 117:47. Ļoti rezultatīvu sniegumu uzvarētājiem nodemonstrēja Ingus Stūrmanis, kurš šajā mačā guva 40 punktus.

Pirmdien, 15. februārī, tika aizvadītas pēdējās divas trešās kārtas spēles. Par vissaistošāko izvērtās ”Parciņš” un ”Imants Nebūs” komandu spēkošanos, kur lielāko spēles daļu vadībā turējās ”Parciņš” basketbolisti, turklāt, otrās ceturtdaļas vidū viņu pārsvars sasniedza 10 punktus (41:31). Taču turpinājumā ”Imants Nebūs” basketbolisti spēja pretiniekus ne tikai noķert, bet arī aizsteigties priekšā un beigu beigās izcīnīt savu pirmo uzvaru čempionātā ar rezultātu 65:53.

Trešās kārtas pēdējā spēlē tikās ”Liepājas BS” un ”LDC” basketbolisti. Par mača favorītiem tika uzskatīti Liepājas sporta spēļu skolas audzēkņi, kuri savu pārsvaru apliecināja arī spēlē. Pēc pirmā puslaika komandas šķīra tikai desmit punkti – 44:34, taču beigās ”Liepājas BS” izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 96:60. Uzvarētājiem labākais ar 25 punktiem bija Rolands Nārķis, savukārt, zaudētājiem 25 punkti Igora Kuzņecova rēķinā.

Līdz ar to, trešās kārtas spēles ir noslēgušās un vienīgās komandas, kuras šobrīd spēlē bez zaudējumiem ir ”Ģeodēzists” un ”Zīle 1” basketbolisti. Savukārt, bez uzvarām čempionātā ir palikušas vairs tikai trīs komandas – ”Parciņš”, ”LDC” un ”Asfalts”.

Nākošās cīņas tiks aizvadītas šo sestdien, 20. februārī, kad Liepājas Olimpiskajā centrā tiks aizvadītas visas piecas ceturtās kārtas spēles. Par interesantāko cīņu varētu izvērsties tieši pirmā, kur savā starpā tiksies ”Interspiro” un ”Liepājas BS” basketbolisti. Sacensības sāksies jau no pulksten 11:00.

Liepājas pilsētas čempionāts basketbolā, 3. kārta:

Zīle 1 – Vērgale 103:59 (20:15, 27:15, 24:12, 32:17) Artis Ate 34, G.Ozols 16
Ģeodēzists – Interspiro 79:58 (26:13, 22:9, 14:8, 17:28) G.Jagmins 18, M.Lūsis 16
Asfalts – Kraukļi 47:117 (9:30, 13:26, 6:24, 19:37) A.Zvirbulis 14, I.Stūrmanis 40
Parciņš – Imants Nebūs 53:65 (14:16, 16:10, 14:19, 9:20) E.Tukišs 30, Ģ.Kalve 23
Liepājas BS – LDC 96:60 (22:20, 22:14, 29:15, 23:11) R.Nārķis 25, I.Kuzņecovs 25