Pirmās cīņas Liepājas čempionātā – un uzreiz pauze

Aizvadītajā nedēļas nogalē starta šāviņš dots pilsētas basketbola čempionātam. Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās pa maču pārim gan pirmajā, gan otrajā divīzijā, pie uzvarām tiekot “Lesjofora”, “Gaviezes”, “Nīcas/BLi” un “Oskara Transporta” blicēm. Par to, kad turnīrs turpināsies, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, gan skaidrības šobrīd nav.

Pilsētas augstākās divīzijas atklāšanas mačā pārāki izrādījās arī Latvijas reģionālajā līgā startējošie Nīcas basketbolisti. Viņi spraigā cīņā pārspēja "Promenade Hotel" komandu, vēl vienu turnīru sākot ar uzvaru. (Foto: Publicitātes)
21.10.2021 06:00

Roberts Džeriņš

Kopumā dalību čempionātā apstiprinājušas 12 komandas, un, lai cīņas būtu interesantākas visām iesaistītajām pusēm, kopīgi pieņemts lēmums vienības sadalīt divās divīzijās.

“Komandas pašas grib spēlēt divās grupās, jo spēku samēri ir būtiski atšķirīgi un liels rezultāts nevienam nav pašmērķis. No šāda sadalījuma ieguvēji ir visi,” stāsta viens no čempionāta rīkotājiem Mārtiņš Kozlovskis.

“Uzskatu, ka 12 komandas šajos apstākļos ir daudz. Pirms gada bija 14, iepriekš arī 15, bet pie šāda apjoma varēsim atgriezties pēc pandēmijas beigām. Tās pāris komandas atteicās tieši ierobežojumu dēļ,” viņš skaidro.

Nedēļas nogalē savstarpējās cīņas aizvadīja četras vienības.

Čempionāta atklāšanas spēlē pie uzvaras tika “Lesjofors”, kas apspēlēja “SK Jumtu” ar 60:45. Izšķirošs izrādījās otrais puslaiks, kurā “Lesjofors” ļāva pretiniekiem iemest savā grozā tikai 14 punktus.

Otrajā mačā “Gaviezes” komanda uzvarētāju statusam skaļi pieteicās jau pirmajā ceturtdaļā, izvirzoties vadībā ar 10 punktiem. “Liepājas Universitātes” komanda atlikušajā spēles laikā nespēja lauzt cīņas gaitu un piedzīvoja zaudējumu ar 70:59. Uzvarētāju rindās labākais ar 22 gūtajiem punktiem bija Agris Šļoža.

Liepājas spēcīgāko divīzijas sezonu atklāja “Nīca/BLi” un “Promenade Hotel” komandas. Nīcenieki izrādījās labāki, nopelnot uzvaru ar rezultātu 89:76. Lielisku spēli demonstrēja Arnis Ate, viņam 25 punkti, bet komandas kapteinis Toms Fricbergs sameta 22.

Dienas pēdējā spēlē laukumā devās esošie čempioni “Oskara Transports”, kuri mačā pret “Kempingu ODS” demonstrēja stabilu sniegumu 40 minūšu garumā un uzvarēja visās ceturtdaļās. Beigu rezultāts uz tablo sevišķus komentārus vairs neprasīja – 91:64, lai gan zaudējušās komandas kapteinis Dāvis Silenieks guva 31 punktu.

Sākot ar šodienu, valstī noteikts stingrs lokdauna periods, kas paģēr, ka nekāda pulcēšanās, tostarp arī sportiskās aktivitātes amatieru līmenī, nebūs iespējamas vismaz līdz 15. novembrim. “Šobrīd kalendāru vienkārši pārbīdām uz priekšu, cerot atsākt uzreiz – novembra vidū. Grafiku esam sastādījuši līdz pat gada beigām, tiklīdz mums būs zaļais signāls, varēsim atsākt un komandas jau laikus zinās savus nākamos pretiniekus un maču laikus. Skatītājus mēs spēlēs pagaidām nevarēsim laist, bet čempionātā piedalās tikai un vienīgi vakcinēti vai pārslimojuši cilvēki, tāpēc pilnībā atbilstam zaļajam režīmam. Mēs neapstājamies, vienkārši iepauzējam un skatīsimies, kā situācija attīstīsies,” norāda M. Kozlovskis.