Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Pirmie ceturtdaļfināli sola intrigu atbildes spēlēs

24.02.2020 13:56

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 22. un 23. februārī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas pirmās ceturtdaļfināla spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Pie pirmajām uzvarām tika ”Ģeodēzists”, ”Promenade Hotel”, ”LSSS” un ”Fēnikss” komandas. Savukārt atbildes spēles tiks aizvadītas jau šajā nedēļā.

Pirmās ceturtdaļfināla spēles tika aizvadītas sestdienā un kā pirmās laukumā devās 2.divīzijas komandas ”LSSS” un ”Kraukļi”. Lai arī regulārajā čempionātā stipri labāk bija sekmējies sporta spēļu skolas audzēkņiem, tomēr šī spēle ritēja ļoti spraigi un saspringti visas 40 minūtes. Mača liktenis izšķīrās pēdējās minūtēs, kur gados jaunākie sporta spēļu skolas audzēkņi tomēr spēja izcīnīt uzvaru ar rezultātu 90:85, tādējādi sērijā līdz divām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0. Uzvarētājiem teicamu sniegumu nodemonstrēja Hardijs Cebris, kurš uzvaru kaldināja ar 33 gūtajiem punktiem. Savukārt ”Kraukļus” neglāba arī Daiņa Ābeles un Gundara Olbačevska, attiecīgi, 27 un 25 gūtie punkti.

Dienas otrajā spēlē spēkiem mērojās 1.divīzijas pārstāvji ”Grobiņa” un ”Promenade Hotel” basketbolisti. Arī šajā pārī favorīta lomā atradās ”Grobiņas” basketbolisti, tomēr spēle ritēja ļoti saspringti un beigu beigās pie pirmās uzvaras tika tieši ”Promenādes” basketbolisti, sarūpējot nelielu pārsteigumu un izcīnot uzvaru ar rezultātu 86:77. Uzvarētājiem labākie ar 22 un 20 gūtajiem punktiem bija, attiecīgi, Mārtiņš Kravčenko un Toms Malkevičs. Savukārt ”Grobiņas” komandā ar 20 gūtajiem punktiem izcēlās Kārlis Grigaļūns.

Svētdien tika aizvadītas atlikušās divas ceturtdaļfināla spēles abu divīziju ietvaros. Pirmajā mačā laukumā izgāja 1.divīzijas komandas ”Ģeodēzists” un ”Kempings ODS”. ”ODS” rindās šajā vakarā izteikti bija jūtama komandas līdera Dāvja Silenieka trūkums un mērnieki ātri vien pārņēma vadību mačā un izcīnīja pārliecinošu uzvaru pirmajā spēlē ar rezultātu 90:64. Uzvarētājiem teicamu sniegumu nodemonstrēja komandas līderis Gatis Jagmins, kurš pretinieku grozā sabēra 30 punktus. Savukārt ”Kempings ODS” rindās rezultatīvākais ar 18 gūtajiem punktiem bija Gunārs Rodovičs.

Dienas noslēgumā un šīs dienas pēdējā ceturtdaļfinālā spēkiem mērojās ”Fēnikss” ar SK ”Jumts” komandu. Abas komandas atradās līdzās viena otrai pēc regulārā čempionāta un pirmās spēles scenārijs apliecināja līdzīgo spēka samēru, jo uzvarētājs šajā duelī noskaidrojās tikai pēdējās sekundēs. Pateicoties komandas līdera Jāņa Sudmaļa lieliskajam sniegumam ”Fēnikss” spēja izraut uzvaru ar rezultātu 66:61, tādējādi sērijā līdz divām uzvarām nonākot 1-0 vadībā. Uzvarētājiem teicamu sniegumu šajā vakarā nodemonstrēja jau pieminētais Jānis Sudmalis, kurš guva teju pusi no komandas kopā gūtajiem punktiem (32 punkti). Savukārt SK ”Jumts” komandas rindās ar 18 gūtajiem punktiem izcēlās Kārlis Mickāns.

Atbildes ceturtdaļfināla spēles tiks aizvadītas jau šajā nedēļā. Vispirms trešdienas vakarā pulksten 19:30 laukumā dosies ”Kraukļi” – ”LSSS” komandas. Savukārt sestdien, 29.februārī, norisināsies visas trīs atlikušās atbildes spēles. Ja kādā no pāriem būs nepieciešamas arī trešās izšķirošās spēles, tad tās norisināsies uzreiz nākošajā dienā, 1.martā, no pulksten 16:30. Spēles norisināsies LOC Arēnā, sporta zālē Nr.1. Ieeja skatītājiem bezmaksas.