Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Regulārā čempionāta uzvarētājiem sezona noslēdzas ceturtdaļfinālā

24.04.2011 00:10

Sestdien, 23. aprīlī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas trīs ceturtdaļfināla spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. Fiasko piedzīvoja regulārā čempionāta uzvarētāji ”Autobusu Parks”, kas ar rezultātu 70:79 kapitulēja ”Vērgale/Duna” komandai, kura kā pēdējā kvalificējās izslēgšanas spēlēm.

Sestdien kopumā tika aizvadītas trīs spēles. Dienas pirmajā spēlē laukumā tikās ”Ģeodēzists.LV” un ”LSSS 2” komandas, kuras regulāro čempionātu noslēdza, attiecīgi, 3. un 6. pozīcijā. Spēli vairāk vai mazāk kontrolēja ģeodēzisti, taču jaunie sporta spēļu skolas audzēkņi rezultāta starpību spēles beigās samazināja līdz minimumam. Vairāk veiksmes un meistarības šoreiz izrādījās pieredzējušākiem ”Ģeodēzists.LV” spēlētājiem, kuri izcīnīja uzvaru visā mačā ar rezultātu 82:77.

Dienas otrajā spēlē tikās regulārā čempionāta vicelīderi ”Red Sun Buffet” un 7. pozīcijas īpašnieki ”RM Siltums”. Lai arī pirmajās trijās ceturtdaļās šaubas par mača uzvarētājiem neradās, taču spēles beigās ”RM Siltums” spēja būtiski pietuvoties. Brīnumi gan nenotika un uzvaru visā mačā svinēja bufetes basketbolisti – 84:75.

Pēdējā spēle starp ”Autobusu Parks” un ”Vērgales” komandām tika gaidīta ar lielu interesi, neskatoties uz to, ka vieni regulāro čempionātu noslēdza kā uzvarētāji, bet otri izslēgšanas spēlēm kvalificējās kā pēdējie. Šo abu komandu spēles vienmēr ir bijušas principiālas un izņēmums nebija arī šoreiz.

Jau no mača sākuma abas komandas laukumā darbojās ļoti līdzīgi un viss lielā mērā izšķīrās spēles pēdējās minūtēs. Tikai uz brīdi ceturtajā ceturtdaļā vadībā izvirzījās regulārā čempionāta uzvarētāji ”Autobusu Parks”, jo ļoti ātri vadību mačā atguva vērgalnieki, kuri to nosargāja līdz pat beigām, triumfējot ar rezultātu 79:70. Līdz ar to, ”Vērgale/Duna” basketbolisti kvalificējās pusfinālam, bet ”Autobusu Parks” komandai šis čempionāts ir beidzies, piedzīvojot vienīgo zaudējumu tieši izšķirošākajā spēlē.

Ceturtdaļfināla spēles kopumā aizritēja ļoti līdzīgi, jo neviena no spēlēm nenoslēdzās ar vairāk kā 9 punktu starpību. Arī pēdējā ceturtdaļfināla spēle starp ”LSSS 1” un ”Petrol Coupons” komandām ir gaidāma interesanta un tā tiks izspēlēta nākošās nedēļas laikā. Sīkāka informācija par spēles laiku tiks publicēta vēlāk.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāta rezultāti (ceturtdaļfināls):

”Ģeodēzists.LV” – ”LSSS 2”       82:77 (21:16, 20:22, 20:12, 21:27) A.Tomašs 23, N.Lagzdiņš 34
”Red Sun Buffet” – ”RM Siltums” 84:75 (26:11, 19:18, 23:15, 16:31) V.Pusaudzis 25, F.Stončaitis 16
”Autobusu Parks” – ”Vērgale”      70:79 (15:18, 10:12, 25:22, 20:27) M.Lūsis 22, E.Sviklis 19