Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Starp četrām spēcīgākajām pilsētas komandām arī ”Interspiro”

11.04.2009 00:27

Piektdien, 10. aprīlī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas visas ceturtdaļfināla spēles, no kurām čempionātu turpinās vairs tikai 4 spēcīgākās pilsētas komandas – ”Zīle 1”, ”Liepājas BS”, ”Mērnieks.LV” un ”Interspiro”.

Pirmajā ceturtdaļfināla mačā tikās regulārā čempionāta uzvarētāji – ”Zīle 1” pret 8. vietas ieguvējiem – ”LDC”. Neskatoties uz regulārā čempionāta rezultātiem, spēle no sākuma šoreiz ritēja visai līdzīgi. Pirmo ceturtdaļu ”Zīles” basketbolisti noslēdza ar 6 punktu pārsvaru, taču otro jau ar 15 – 51:36. Trešo desmitminūti ”LDC” spēlētāji spēja pat uzvarēt, tādējādi nedaudz pietuvojoties pretiniekiem, taču ar to bija par maz. ”Zīles” basketbolisti pēdējā spēles ceturtdaļā vēlreiz apliecināja savu pārākumu, tādējādi svinot pārliecinošu uzvaru – 93:65. Uzvarētājiem labākais ar 25 punktiem bija regulārā čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Artis Ate, kurš šoreiz izcēlās ar 25 gūtajiem punktiem. Pretiniekiem 24 punkti Igora Kuzņecova rēķinā.

Otrajā piektdienas spēlē tikās 2. spēcīgākā regulārā čempionāta komanda – ”Liepājas BS” pret 7. spēcīgāko – ”RM Siltums”. Pirmajā puslaikā laukumā ritēja līdzīga spēkošanās (34:28) ”Liepājas BS” labā, taču turpinājumā ”Siltums” basketbolistu spēle praktiski apstājās, jo trešajā ceturtdaļā tie spēja gūt vien 5 punktus, uz ko basketbola skolas audzēkņi atbildēja ar 27. Līdz ar to, beigu beigās vairāk nekā pārliecinoša ”Liepājas BS” uzvara – 85:48. Uzvarētājiem atzīstamu sniegumu nodemonstrēja čempionāta otrais jaunākais dalībnieks – Roberts Krastiņš, kurš šajā mačā guva 27 punktus. Zaudētājiem  11 punktus guva Guntars Trabliks.

Trešajā ceturtdaļfinālā tikās ”Mērnieks.LV” un ”APL”, kuri regulāro čempionātu noslēdza, attiecīgi, 3. un 6. vietā. Šajā spēlē intriga saglabājās tikai pirmās desmit minūtes, jo turpinājumā ”Mērnieks” puiši ātri vien ieguva pietiekami solīdu pārsvaru. Pēc puslaika tas bija 23 punkti (48:25), bet spēles beigās +21 – 78:57. Uzvarētājiem labākie bija Roberts Freimanis un Artūrs Freimanis, attiecīgi, 15 un 12 punkti. Taču zaudētājiem atzīstamu sniegumu nodemonstrēja Mārtiņš Lūsis, kurš guva 28 punktus (tai skaitā 6 tālmetieni).

Pēdējais ceturtdaļfināls izvērtās par visspraigāko – tajā tikās regulārā čempionāta 4. spēcīgākā komanda – ”Vērgale” pret 5. vietas īpašniekiem – ”Interspiro”. Negaidīti vāji spēli iesāka vērgalnieki, kuri zaudētāju lomā nonāca jau no pašas spēles sākuma – 0:12. Turpinājumā gan ritēja līdzīgāka cīņa, taču īpaši pietuvoties vērgalniekiem neizdevās. Puslaiku savā labā noslēdza iepriekšējā gada vicečempioni ”Interspiro” – 41:32. Trešajā desmitminūtē savu pārsvaru vēl par trīs punktiem palielināja ”Interspiro” un šķita, ka spēle būs galā, taču īstu cīņassparu nodemonstrēja ”Vērgale”, kura gandrīz neticamā veidā izrāva uzvaru. Pēdējo divu minūšu laikā vērgalniekiem izdevās atspēlēt vairāk nekā 10 punktu deficītu, turklāt, tiem arī piederēja pēdējā metiena tiesības, taču tas nebija precīzs, tādējādi, laimīga ”Interspiro” uzvara – 67:65. Uzvarētājiem labākais ar 18 punktiem bija Normunds Jansons, taču vērgalniekiem ar 21 gūto punktu izcēlās Dzintars Semenkovs.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāts, 10. aprīlis (ceturtdaļfināli)

Zīle 1 – LDC 93:65 (26:20, 25:16, 15:18, 27:11) Artis Ate – 25; I.Kuzņecovs – 24.
Liepājas BS – RM Siltums 85:48 (15:11, 19:17, 27:5, 24:16) R.Krastiņš – 27; G.Trabliks – 11.
Mērnieks.LV – APl 78:57 (18:14, 30:11, 15:15, 15:17) R.Freimanis – 15; M.Lūsis – 28.
Vērgale – Interspiro 65:67 (9:21, 23:20, 9:12, 23:14) Dz.Semenkovs – 21; N.Jansosns – 18.

Līdz ar to, ir zināmas visas četras labākās pilsētas basketbola komandas – ”Zīle 1”, ”Liepājas BS”, ”Mērnieks.LV” un ”Interspiro”, kuras pēc nedēļas, 18. un 19. aprīlī, turpinās cīņas par medaļām. Sestdien, pulksten 12:00 savā starpā spēkiem mērosies “Zīle 1” ar ”Interspiro”, taču pēc tam ”Liepājas BS” cīnīsies ar ”Mērnieks.LV. Abu pāru uzvarētāji dienu vēlāk tiksies par 1. vietu, taču zaudētāji par 3. pozīciju.