Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Uzvaras izcīna ”Liepājas BS” un ”Zīle 1” komandas

11.03.2010 10:42

Trešdien, 10. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas divas Liepājas pilsētas basketbola čempionāta spēles un tajās pie uzvarām tika abu spēļu favorīti – ”Liepājas BS” un ”Zīle 1” komandas.

Pirmajā trešdienas spēlē laukumā izgāja ”Liepājas BS” un ”Asfalts” komandas. Nenoliedzami, par mača favorītiem tika uzskatīti jaunie sporta spēļu skolas audzēkņi, kuri savu lielo pārsvaru apliecināja jau no mača pirmajām minūtēm. Aktīvi sedzot pa visu laukumu ”Liepājas BS” spēlētāji jau pēc pirmā puslaika bija iekrājuši 60 punktu pārsvaru, atļaujot ”Asfaltam” 20 minūšu laikā gūt tikai septiņu punktus – 67:7.

Otrajā spēles pusē turpinājās ”Liepājas BS” komandas spiediens un galarezultātā sporta spēļu skolas audzēkņi izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar vairāk nekā 100 (!!!) punktu starpību – 125:21. Uzvarētājiem labākais ar 24 punktiem bija Jurģis Muskats, savukārt, zaudētājiem 11 punktus guva Artis Zvirbulis.

Dienas otrajā spēlē tikās ”Zīle 1” un ”Imants Nebūs” basketbolisti. ”Zīles” spēlētāji šo čempionātu līdz šim aizvada bez neviena zaudējuma, kas komandu ierindo 1. vietā turnīra tabulā, savukārt ”Imants” basketbolistiem uzvara bija ļoti svarīga, kas ļautu komandai pakāpties uz 5. vietu turnīra tabulā.

Spēles pirmais puslaiks aizritēja diezgan līdzīgā cīņā, turklāt lielāko pirmās ceturtdaļas laiku vadībā turējās tieši ”Imants” basketbolisti. Taču puslaika beigas daudz veiksmīgāk nospēlēja ”Zīles” basketbolisti, kuri lielajā pārtraukumā devās pie 16 punktu pārsvara – 51:35.

Trešās ceturtdaļas sākums noņēma visas jautājuma zīmes par spēles uzvarētājiem, jo īsā laikā vairākus tālmetienus realizēja ”Zīle 1” līderi Kristaps Frīdenbergs un Artis Ate, tādējādi ļaujot spēlē iesaistīties arī tālākajām rezervēm. Mača liktenis jau bija izšķirts un galarezultātā ”Zīle 1” izcīnīja savu astoto uzvaru čempionātā ar rezultātu 105:79.

Uzvarētājiem teicamu sniegumu nodemonstrēja Kristaps Frīdenbergs, kurš šajā mačā guva 39 punktus, tajā skaitā realizēdams septiņus tālmetienus. Savukārt, zaudētājiem labākais ar 21 gūtajiem punktiem bija Raivis Kalējs.

Nākošās spēles tiks aizvadītas jau šajā nedēļas nogalē, kad kopumā tiks izspēlētas septiņas 8. un 9. kārtas spēles, tādējādi lielā mērā nosakot galējo vietu sadalījumu regulārajā čempionātā.

Liepājas pilsētas basketbola čempionāta rezultāti (10. marts):

”Liepājas BS” – ”Asfalts” 125:21 (28:3, 39:4, 24:8, 34:6) J.Muskats 24, A.Zvirbulis 11;
”Zīle 1” – ”Imants Nebūs” 105:79 (22:15, 29:20, 28:21, 26:23) K.Frīdenbergs 39, R.Kalējs 21.