”Zīle 1” kļūst par Liepājas pilsētas basketbola čempioniem

19.04.2009 20:02

Svētdien, 19. aprīlī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas izšķirošās spēles par Liepājas pilsētas basketbola čempiona titulu. Cīņā par 3. vietu uzvaru guva ”Mērnieks.LV” basketbolisti, taču finālā ”Zīles” spēlētāji izrādījās spēcīgāki par ”Liepājas BS” ar 51:43, tādējādi kļūstot par pilsētas čempioniem basketbolā.

Finālā tikās regulārā čempionāta spēcīgākās komandas – ”Zīle 1” un ”Liepājas BS”. Par nelieliem favorītiem uzskatītie ”Zīles” basketbolisti šo maču iesāka neveiksmīgi, jo basketbola skolas audzēkņi vadību pārņēma jau no pašas spēles sākuma, turklāt otrajā ceturtdaļā vienu brīdi rezultāta starpība sasniedza vairāk kā 10 punktus. Neilgi pirms lielā pārtraukuma ”Zīles” puiši spēja nedaudz pietuvoties, taču vēl joprojām 7 punktu pārsvars basketbola skolas audzēkņiem – 30:23.

Arī pēc pārtraukuma turpinājās mazrezultatīva spēle, taču pamazām lielākus apgriezienus uzņēma ”Zīles” spēlētāji, kuri ātri vien panāca līdzsvaru spēlē, turklāt ceturtdaļas izskaņā izvirzījās arī vadībā. Pirms pēdējām desmit minūtēm jau +3 ”Zīles” komandai – 40:37. Izšķirošās ceturtdaļas pirmās piecas minūtes aizritēja līdzīgā cīņā, taču tuvojoties beigu signālam, ”Zīles” basketbolisti aizvien vairāk attālinājās. Lai arī kā izlīdzinājumu centās panākt basketbola skolas audzēkņi ,viņiem šie mēģinājumi beidzās ar pagalam neveiksmīgiem metieniem, kā rezultātā uzvaru izcīnīja ”Zīle 1” – 51:43. Līdz ar to, savā debijas sezonā komanda ir kļuvusi par Liepājas pilsētas basketbola čempioniem. Uzvarētājiem labākais šajā spēlē bija Kristaps Frīdenbergs, kurš guva 16 punktus. Zaudētājiem 16 punkti Mareka Mejera rēķinā.

Pēc abām finālcīņām Liepājas sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš un pasākuma organizators Normunds Gaižutis pasniedza balvas arī regulārā čempionāta individuāli spēcīgākajiem spēlētājiem. Par rezultatīvāko regulārās sezonas spēlētāju tika atzīts ”Zīle 1” komandas līderis Artis Ate, kurš vidēji mačā izcēlās ar 29,25 gūtajiem punktiem, turklāt Artis Ate saņēma balvu arī par precīzāko trīspunkta metēju – regulārā čempionātā realizēdams 33 tālmetienus (4,2 tālmetieni vidēji mačā). Par izslēgšanas spēļu MVP jeb vērtīgāko spēlētāju tika atzīts fināla cīņas rezultatīvākais spēlētājs Kristaps Frīdenbergs. Līdz ar to, šis čempionāts pilnībā tika aizvadīts ar komandas ”Zīle 1” dominanci.