“Zīle 1” kļūst par regulārā čempionāta uzvarētājiem

07.04.2009 10:16

Svētdien, 5. aprīlī, tika aizvadītas pēdējās četras Liepājas pilsētas basketbola čempionāta regulārās sezonas spēles, kur par tā uzvarētājiem noskaidrojās ”Zīles” basketbolisti. Ļoti intriģējošs izvērtās mačs starp ”Interspiro” un ”Mērnieks.LV” komandām, kur uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks.

Šī gada čempionāts ir interesants ar to, ka, apmēram, 6 vadošās komandas ir spēkos ļoti līdzīgas, līdz ar to, jebkura no komandām var pacīnīties par 1. vietu, kas pierādījās pēdējās četrās svētdienas spēlēs, jo praktiski visas komandas pēdējā spēļu kārtā izmainīja savas pozīcijas turnīra tabulā.

Pirmajā mačā tikās jaunie basketbola skolas audzēkņi ar ”Kraukļu” komandu. Ja basketbola skolas zēni aktīvi iesaistījās cīņā par 1.-3. vietu, tad ”Kraukļiem” noteikti bija nepieciešama uzvara, lai kvalificētos ”play-off”, kur pirmie mači norisināsies jau šo piektdien, 10. aprīlī. Kā jau tas tika gaidīts, basketbola skolas zēni bija veiksmīgāki, svinot visai pārliecinošu uzvaru – 78:58. Uzvarētājiem labākais bija čempionāta otrais jaunākais dalībnieks – Roberts Krastiņš, kurš izcēlās ar 19 gūtajiem punktiem. Zaudētājiem 19 punkti Gundara Olbačevska rēķinā. Līdz ar to, ”Kraukļiem” šis čempionāts ir beidzies, jo komanda nespēja tikt labāko astotniekā – 9. vieta (2 uzvaras un 7 zaudējumi).

Otrajā svētdienas spēlē tikās regulārā čempionāta uzvarētāji – ”Zīle 1” pret pēdējo spēļu pārsteiguma autoriem – ”LDC”. Šajā spēlē brīnumi izpalika, un pārliecinošu uzvaru guva ”Zīles” basketbolisti – 106:63, kuri maču kontrolēja jau no paša sākuma. Uzvarētājiem kārtējo rezultatīvāko spēli aizvadīja komandas līderis Artis Ate, kurš šoreiz izcēlās ar 27 gūtajiem punktiem. Savukārt, pretiniekiem labākais bija Zintis Lākutis ar 18 gūtajiem punktiem. Pēc šīs spēles noskaidrojās, ka abām komandām būs jātiekas arī pirmajā ceturtdaļfināla mačā, jo komandas ierindojās, attiecīgi, 1. un 8. vietā. Šīs spēles sākums piektdien, 10. aprīlī, pulksten 11:00.

Trešais svētdienas mačs starp ”Mērnieks.LV” un ”Interspiro” komandām izvērtās par īstu trilleri, kur uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks. Interesanti, ka tieši pēdējā regulārā čempionāta kārtā tika sagaidīts, pagaidām, vienīgais papildlaiks. Tajā nedaudz veiksmīgāki izrādījās ”Mērnieks.LV” basketbolisti, kuri svinēja laimīgu uzvaru ar 69:67. Uzvarētājiem ļoti labu sniegumu parādīja Reinis Egle, kurš guva 22 punktus, taču iepriekšējās sezonas vicečempioniem labākais bija Haralds Liniņš ar 16. Pateicoties šai veiksmīgai nedēļas nogalei, ”Mērnieks.LV” komanda pēc divām grūtām uzvarām regulāro sezonu ir noslēguši 3. vietā, kas ceturtdaļfinālā komandai pretiniekos dos 6. vietas īpašniekus ”APL”, kuri, savukārt, savstarpējā spēlē izrādījās pārāki. Līdz ar to, trešais ceturtdaļfināla mačs starp šīm komandām solās būt visai interesants un aizraujošs.

Pēdējo regulārā čempionāta spēli aizvadīja ”Vērgales” komanda pret ”Liepājas BS” jauniešiem. Neskatoties uz to, ka basketbola skolas zēniem šis bija otrais mačs šajā dienā, vērgalnieki nespēja pretoties. Jau no pašas spēles sākuma nedaudz pārliecinošāk darbojās ”Liepājas BS”, turklāt, trešās ceturtdaļas vidū īstu tālmetienu birumu vērgalnieku grozā ”salidināja” Kristaps Miglinieks, pieliekot punktu šai spēlei. Basketbola skolas vairāk nekā pārliecinoša uzvara – 82:53. Uzvarētājiem labākais ar 22 punktiem bija, jau pieminētais, Kristaps Miglinieks (tai skaitā 6 tālmetieni). Savukārt, pretiniekiem lielisku sniegumu nodemonstrēja čempionāta otrais rezultatīvākais spēlētājs Edgars Sviklis – 31 punkts. Pateicoties šim basketbola skolas panākumam, komanda regulāro čempionātu noslēdza 2. vietā, piedzīvojot tikai vienu zaudējumu čempionāta līdervienībai ”Zīle 1”.

Liepājas pilsētas čempionāts basketbolā, 5. aprīlis

Liepājas BS – Kraukļi 78:58 (16:10, 22:11, 27:15, 12:22) R.Krastiņš – 19; G.Olbačevskis – 19.
Zīle 1 – LDC 106:63 (24:16, 28:9, 24:23, 30:15) Artis Ate – 27; Z.Lākutis – 18.
Mērnieks.LV – Interspiro 69:67 (17:16, 18:8, 14:12, 13:26, 7:5) R.Egle – 22; H.Liniņš – 16.
Liepājas BS – Vērgale 82:53 (13:13, 22:12, 24:16, 23:12) K.Miglinieks – 22; E.Sviklis – 31.

Līdz ar to, visas 8 komandas ir noskaidrojušās un pirmās ceturtdaļfināla spēles gaidāmas jau šo piektdien, 10. aprīlī. Norises vieta paliek nemainīga – Liepājas Olimpiskais centrs.