Pļaviņam un Točam neizdodas pieveikt sīkstos meksikāņus

Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīrā vīriešiem pirmo zaudējumu piedzīvojuši Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs. Latvieši cīnījās pret meksikāņiem Hosē Gaksiolu un Hosē Rubio, atzīstot sīksto pretinieku pārākumu ar 0-2 (18:21, 16:21)

31.07.2021 10:29

Kā pēdējie no pludmales volejbola pāriem spēli Tokijas olimpisko spēļu turnīrā aizvadīja Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kuri pārsteidza, ar 2-1 (13:21, 21:19, 15:11) pieveicot pasaules čempionus no Krievijas, Oļegu Stojanovski un Vjačeslavu Krasilņikovu. Tādējādi Latvijas duetam jau bija kabatā divas uzvaras un garantēta vieta astotdaļfinālā. Lai bez rēķināšanas grupā būtu pirmajā vietā, latviešiem vajadzēja tikt galā ar sīkstajiem meksikāņiem Hosē Gaksiolu un Hosē Rubio.

Spēli ar diviem punktiem varēja sākt latvieši, bet garākā izspēlē Rubio ar bloku glāba savu komandu pēc neizteiksmīgās spēles uzbrukumā. Nākamajā izspēlē Pļaviņam neizdevās realizēt uzbrukumu, atdodot minimālu vadību meksikāņiem. Kādu laiku dueti cīnījās punkts punktā, kad Pļaviņš atspēlēja bumbu aizsardzībā un atjaunoja minimālu vadību Latvijas duetam (6:5). Pēc pāris nepārliecinošiem uzbrukumiem Latvijas dueta izpildījumā divas bumbas aizsardzībā pacēla Pļaviņš, izvirzot savu pāri vadībā ar 10:7. Pēc brīža Točs raidīja bumbu autā, tādējādi tehniskajā pārtraukumā dueti devās pie rezultāta 11:10.

Pēc pārtraukuma Rubio pārliecinoši bloķēja Pļaviņa uzbrukuma sitienu, atjaunojot līdzsvaru uz tablo. Brīdi vēlāk Gaksiola radīja bumbu autā, kas ļāva atjaunot divu punktu pārsvaru (14:12). Tas gan palika vien uz brīdi, jo Gaksiola reabilitējās ar sekmīgu darbību aizsardzībā. Pēc Toča nesekmīgā uzbrukuma vadībā jau izvirzījās Meksikas duets, kas latviešiem lika ņemt pārtraukumu (14:15). Meksikāņi sāka meklēt punktus pie Toča, Rubio viņu apturot pie tīkla, bet Gaksiolam atspēlējoties aizsardzībā. Arī latvieši pie četru punktu deficīta pamainīja serves virzienu, Točam divreiz bloķējot Rubio uzbrukumus (18:19). Seta galotnē Latvijas duetam tomēr neizdevās izlīdzināt rezultātu, atzīstot pretinieku pārākumu ar 18:21.

Otrā seta sākumā Točs slikti nospēlēja serves uzņemšanās, dodot pretiniekiem divu punktu vadību (0:2). Nākamos divus punktus paņēma Latvijas pludmales volejbolisti, bet uzreiz arī atdeva atpakaļ (2:4). Nebija tālu no tā, lai meksikāņi iegūtu arī trīs punktu pārsvaru, bet Pļaviņš pieprasīja video izaicinājumu, kurā konstatēja, ka Rubio skāris tīklu. Nākamajās izspēlēs Točs atzīmējās ar diviem blokiem, bet neizmantoja iespēju iegūt Latvijas duetam divu punktu pārsvaru. Meksikāņi atkal nodemonstrēja labas darbības aizsardzībā, kas ļāva atjaunot divu punktu pārsvaru (9:7). Līdz tehniskajam pārtraukumam latviešiem kliboja serves uzņemšana un saspēle. Točs cēla bumbas pārāk neprecīzi, kā rezultātā meksikāņi izvirzījās vadībā ar 12:8.

Pēc tehniskā pārtraukuma atkal nostrādāja Toča bloks, Latvijas duetam ātri samazinot deficītu līdz minimumam (13:14). Meksikas duets paņēma pārtraukumu, pēc kura slikti nospēlēja serves uzņemšanā, bet latvieši to nespēja izmantot. Atspēlēšanos apturēja Pļaviņa kļūda uzbrukumā, cenšoties atrast Rubio rokas, lai izsistu bumbu bloks-auts. Seta galotnē Latvijas duets nespēja strauji lauzt cīņas gaitu, ar nesekmīgām epizodēm uzbrukumā nonākot vēl lielākos iedzinējos. Tādējādi Pļaviņš un Točs zaudēja šo spēli ar 0-2 (18:21, 16:21).

Neskatoties uz to, Latvijas duets ar divām uzvarām garantējuši vismaz otro vietu grupā un vietu astotdaļfinālā. Lai paceltos uz pirmo vietu, jācer uz čehu Ondžeja Perušiča un Dāvida Švainera uzvaru pār krieviem Oļegu Stojanovski un Vjačeslavu Krasilņikovu, jo pret čehiem, atšķirībā no krieviem, mums ir labāka mazo punktu attiecība, kas ir izšķirošais faktors, ja divām vai vairāk komandām ir vienāda uzvaru un zaudējumu bilance grupā. Protams, arī krievi, uzvarot, bet sabojājot savu mazo punktu attiecību var palikt aiz latviešiem.

Jāatgādina – lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs, grupā jāizcīna vismaz otrā vieta vai jābūt starp diviem labākajiem trešo vietu ieguvējiem. Pārējie četri trešo vietu īpašnieki šodien aizvadīs “Lucky loser” izslēgšanas maču, lai noskaidrotu vēl divas komandas, kas iekļūs 1. un 2. augustā paredzētajā astotdaļfinālā.