Arī Pļaviņš/Točs sasniedz Tokijas olimpisko spēļu pusfinālu

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs sasnieguši Tokijas olimpisko spēļu pusfinālu. Latvieši lieliskā ceturtdaļfināla cīņā ar 2-0 (21:16, 21:19) pārspēja brazīliešus Alisonu Seruti un Alvaru Filju.

Mārtiņš Pļaviņš cīņā ar Alisonu. (Foto: AFP/Scanpix)
04.08.2021 06:36

Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīra astotdaļfinālā Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs pārspēja brazīliešus Evandru un Brunu, bet ceturtdaļfinālā pretī stājās otrs pašreizējais olimpiskais čempions Alisons Seruti, kurš spēlē kopā ar Alvaru Filju. Abi dueti līdz šim tikušies reizi, kad 2019. gadā Espinju turnīra pusfinālā latvieši piekāpās ar 0-2 (19:21, 15:21).

Spēles sākumā latvieši izvēlējās servēt pa augumā mazāko Alvaru Filju, bet Alisons ātri vien apliecināja savas kvalitātes blokā, izvirzot Brazīlijas pāri vadībā ar 3:1.

Turpinājumā latvieši ķērās pie ierastās taktikas, daudz spēlēt uz Alisonu, kurš turnīra gaitā ir lieliski sevi apliecinājis aizsardzībā, bet ne tik ļoti uzbrukumā. Tikmēr tieši Pļaviņa serve pa Alavru Filju atnesa punktu un ļāva panākt izlīdzinājumu (6:6). Neilgi pēc tam Alisons trāpīja bumbu Toča blokā, Latvijas duetam izvirzoties vadībā (9:8).

Jau nākamajā izspēlē Pļaviņš pacēla bumbu aizsardzībā, bet neērtā situācijā raidīja bumbu autā. Nākamajās divās izspēlēs Alisonam izdevās pieķert bumbu blokā, izvirzot Brazīlijas pārim atjaunojot divu punktu pārsvaru (11:9).

Pēc tehniskā pārtraukuma pēc ne tik laba uzbrukuma situāciju laboja Pļaviņš, bet brīdi vēlāk Alisons divas reizes raidīja bumbu autā, atdodot vadību latviešiem (13:12).

Brazīlieši paņēma pārtraukuma, bet pēc tā Alisons raidīja bumbu tīklā. Brīdi vēlāk bumbu autā raidīja arī Alvaru Filju, Točs bloķēja Alisonu, kas Latvijas duetam ļāva atrasties vadībā ar 17:13.

Brazīlieši aktīvi cīnījās aizsardzībā, lai atspēlētos, bet ar otrajām iespējām latvieši spēja tikt pie punktiem. Latvijas duets tika pie četrām setbumbām, jau pirmajā izspēlē kļūdoties Alisonam – 21:16.

Otro setu ar labu darbību aizsardzībā sāka latvieši, bet punktu tomēr paņēma Alvaru Filju. Latvieši turpināja spēlēt uz Alisonu, kurš uzbrukumā darbojās nepārliecinoši. Agri vai vēlu viņš nespēja gūt punktu, atdodot vadības grožus Latvijas duetam (4:3).

Alisons kustējās arvien lēnāk, Pļaviņam to izmantojot un panākot divu punktu pārsvaru (6:4). Brazīlieši mēģināja atrast punktus pie Toča, bet latvietis nospēlēja sekmīgi. Viena no retajām kļūdām gadījās Pļaviņam, rezultātam kļūstot neizšķirtam (7:7).

Brīdi vēlāk Točs sekmīgi ar bloku apturēja Alisona uzbrukuma sitienu, atjaunojot divu punktu pārsvaru, bet pirms tehniskā pārtraukuma Alisons raidīja bumbu autā – 12:9.

Pēc pārtraukuma brazīlieši ātri vien bija spiesti ņemt vēl vienu pārtraukumu, jo Latvijas duets izvirzījās vadībā ar 14:10. Pārtraukums šoreiz nāca par labu, pēc sliktas serves uzņemšanas Pļaviņam nespējot gūt punktu, kamēr Alvaru Filju bija precīzs (12:14).

Brīdi vēlāk vēlreiz kļūdījās Alisons, ļaujot Latvijas duetam atjaunot četru punktu pārsvaru. Talkā nāca Alvaru Filju, ar spēli aizsardzībā turot brazīliešus spēlē. Nu jau latvieši paņēma pārtraukumu, pēc kura ar grūtībām atjaunoja trīs punktu vadību (17:14).

Brīdi vēlāk Alisons nobloķēja Pļaviņa uzbrukuma sitienu, turpinot brazīliešu atspēlēšanos. Tad Pļaviņš reabilitējās ar eisu, nesaprototies brazīliešiem serves uzņemšanā.

Latvijas duets tika pie trim mačbumbām, pirmo brazīliešiem ar grūtībām atspēlējot. Arī otrās izspēle beidzās ar Alisona bloku, kas visu lika atlikt uz trešo mačbumbu. Tās izspēle beidzās ar Pļaviņa raidītu bumbu autā, bet Alisons atzinās, ka skāris bumbu blokā, kas nozīmēja Latvijas dueta iekļūšanu pusfinālā – 2-0 (21:16, 21:19).

Pusfinālā Latvijas duetu gaida tikšanās ar norvēģiem Andersu Molu un Kristianu Sēremu, kuri ceturtdaļfinālā pieveica krievus Iļju Ļešakovu un Konstantīnu Semjonovu.

Latvijas un Norvēģijas duetu pusfināla cīņa paredzēta ceturtdien, pulksten 15 pēc Latvjas laika.