Preiļu velns nebija melns

14.12.2016 15:19

Latvijas telpu futbola kausa izcīņas pirmajā kārtā “Liepājas papīrs” ar 6:2 (3:0) sakāva “Preiļu BJSS” un turnīra astotdaļfinālā tiksies ar Latvijas telpu futbola grandu “Nikaru”. Pagaidām nav informācijas par spēles norises vietu un datumu.

Poligrāfiķu vadītāja Jāņa Proknera pirms spēles ievāktā informācija liecināja, ka Preiļu kolektīvs ir ļoti spēcīgs, jo tas cīnās par Latvijas čempionāta pirmās līgas vadošo piecnieku. Pazīstamu Rīgas telpu futbola pārstāvju vērtējums esot bijis, ka liepājniekiem šajā duelī neesot nekādu izredžu uzvarēt, un arī komandas spēlētājs Aldis Kleins, kurš savulaik ir mērojies spēkiem ar šo komandu, apstiprinājis Latgales vienības jaudu.

Līdz ar to liepājnieku uzdevums šim mačam bija spēlēt piesardzīgi un no aizsardzības, tomēr jau pirmās minūtes apliecinājušas, ka velns nemaz nav melns, un sāncenšu spēks ir stipri pārspīlēts.

Pirmajā puslaikā Reiņa Flakša divi precīzie sitieni un Kristiāna Boža gols “Liepājas papīram” nodrošināja trīs vārtu pārsvaru, bet pēc pārtraukuma Emīla Knapša un Jevgēņija Koršakova precīzie sitieni deva vadību ar rezultātu 5:0. Tad trīs minūšu laikā viesi vienus vārtus atguva, Ričards Juzefovičs guva mājinieku pēdējos vārtus, bet “Preiļu BJSS” iesita spēles pēdējo golu.

Uzvaru poligrāfistiem nodrošināja leģionāru precīzie raidījumi, bet mača izskaņā laukumā devās arī komandas pieredzējušie vīri.

J. Prokners gan atzīst, ka pretinieku sastāvā labu iespaidu par sevi radīja viens no Preiļu komandas līderiem Matīss Babris, kurš pagājušajā sezonā spēlēja “Nikarā”, tomēr viņa spēcīgie raidījumi nebija precīzi. Savukārt viesu saspēles varēja dot sāncenšiem izgājienus vienatnē “Papīra” vārtsargu Ventu Ozolu, kuram šajās reizēs nenācās apliecināt savu pieredzi un meistarību, jo šiem viesu mēģinājumiem saasināt uzbrukumus traucēja kļūdainas piespēles.

Runājot par “Nikaru”, komentāri ir lieki – daudzkārtējais Latvijas čempions ir uzvarējis virslīgas visās līdzšinējās sešās spēlēs, kā arī tikko piedalījās UEFA Telpu futbola kausa izcīņas Elites kārtā. Šī turnīra dēļ Latvijas futzāla granda sastāvs šosezon esot vēl spēcīgāks nekā iepriekš, tomēr ar meistarīgiem futbolistiem papildinātais “Liepājas papīrs” lai arī apzinās, ka uzvarēt šādā duelī ir maz izredžu, tomēr cer vismaz likt pasvīst titulētajiem pretiniekiem.

“Nīca” Latvijas kausa astotdaļfinālā tiksies ar komandu “New Project”, kas futzāla virslīgā atrodas 3. vietā.